| Mocanu_Andrei_1998 a întrebat:

Am nevoie de ajutor, vorbesc cu o fata de ceva timp si nu mai gasesc subiecte de vorbit cu ea, imi place de fata aceea, am vorbit cu ea unde merge la liceu, culoarea ei preferata, genul de filme care ii plac, pasiunile ei

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Pai in asemenea caz nu vad de ce mai continui sa incerci sa vorbesti cu ea. Cere-i parea despre acest site.

| stark47 a răspuns:

Vrei sa spui ca ai terminat de interogat.
primele intalniri cam asta si sunt, interogatorii ca sa afli daca va potriviti sau nu.
ideea e ca daca discutia nu vine random e o problema la unul dintre participanti, eu si scarlatescu am intrat in vorba din nimic, si din nimic mai departe pana cand am ajuns intr-un final sa ne placem foarte mult si sa avem o relatie.
doar pentru ca tu placi pe cienva asta nu inseamna ca va si potriviti.a avut relatii in care eram crazy dupa fata respectiva insa cand am inceput sa ne intalnim si am inceput sa o cunosc imi venea sa ma dau cu capul de pereti si nu mai stiam cum sa fac sa ii pun capat mai repede.

| petrescuionut a răspuns:

Date pe langa ea incearca sa o iei in brate cat de putin sa o ti de mana si sa o privesti in ochi si dupa ceva timp sa discuti cu ea. Oferai cate un trandafir cand este suparata va intelege ea dupa maxim cateva zile ca o placi si te va aprecia si ea si spune-i ce simti in fata pentru ca atunci va intelege ca o iubesti