| Alyn4U a întrebat:

Am nevoie de putin ajutor in legatura cu noul iphone 4s nu stiu cum sa pun melodia preferata la ringtone ( si in plus nu am ringtones am doar tones). Dupa ce fac melodia de 30 de sec, creez ACC version si cand vreau sa o copiez pe desktop nu apare. m4a si nu am ce modifica la ea si nu merge! cine ma poate ajuta pls! Funda+ VOT! ( scuzati categoria) big grin

5 răspunsuri:
| Alyn4U explică:

Dau copy pasta si cand o pun pe desktop nu apare.m4a! ce as face nu-mi.M4A ala ca sa il modific in.m4r pls ajutorsad!

| Cristian_Mihai_1993 a răspuns:

Ai jailbreak? daca da, downloadeaza programul UltimTones, daca nu trebuie modificat in itunes melodia... cauta pe youtube "how to make ringtones using iTunes"

| Alyn4U explică (pentru Cristian_Mihai_1993):

Pai nu gasesc am cautat si la toti leau dat.m4a dar mie nu-mi da? am itunes 10.5

| Cristian_Mihai_1993 a răspuns:

Pai intri in control panel, folder options si debifezi hide extensions for... apoi dai rename la fisier si din m4a il modifici in m4r de exemplu ai ringtone.m4a, ii dai rename si il modifici in ringtone.m4r... sper sa iti fiu de ajutor

| Alyn4U explică (pentru Cristian_Mihai_1993):

Vrei sa dai mai multe detalii despre intrebare?