| FashionVictim24 a întrebat:

Buna TPU.Am nevoie de un sfat. Acum 8 luni am cunoscut un baiat prin intermediul mamelor noastre care sunt prietene, la inceput am fost prieteni timp de 3 luni de zile in care ne'am cunoscut mai bine dar asta s-a intamplat pe mess, dupa aceasta perioada ne-am intalnit si am format un cuplu, ne intelegeam perfect (am uitat sa mentionez ca aveam acelasi caracter, suntem aceleasi zodii etc )dar problema era ca eram amandoi orgoliosi si asta a dus si la despartire dupa o luna... nu stiu daca am avut timp suficient sa il cunosc cat de cat dar de un lucru sunt singura am inceput sa il plac, are un caracter aparte care m-a atras, dar problema este ca eu am vrut sa ne despartit pentru ca aveam impresia ca este indiferent cu mine ca are fite, ma simteam tratata cu superficialitate chiar daca lukrurile poate nu stateau deloc asa si dupa maxim 3 zile de la despartire l-am vrut inapoi dar din orgoliu nu am facut-o si nici pana in momentul acesta nu am avut curajul, tupeul s-o fac. Nu vreau sa par disperata dupa el chiar daca imi place... zilele trecute am aflat de la mama mea care a vb cu mama lui ca el se uita des la pozele mele dupa facebook si (acum o saptamna l-am apelat din greseala, de fapt telefonul a facut'o ) am inteles ca a fost oarecum ferikit de apel chiar daca nu am zis nimic in telefon si etc. Simt ca ma place si el dar nu sunt sigura de asta si 2 imi este aiurea, naspa sa ma duc sa il bag eu inseama ca fata (stiu ca orgoliul este de vina), mentionez ca acum el este intr-o relatie dar din cate am inteles nu este stabila si eu am o relatie de o luna, am crezut ca il voi uita cumva dar nu a fost asa, am impresia de multe ori ca am putea avea o relatie de prietenie de durata dar daca am forma din nou un cuplu nu stiu cum va fi din cauza orgoliului pentru ca nikiunul nu vrea sa lase de la el, eu as incerca dar nu vreau sa fiu luata de fraiera. Vreau sfaturi, ajutati-ma sa pot face o alegera buna sau daca merita

7 răspunsuri:
| gohsty a răspuns:

Lasa orgloiul... daca il iubesti si te iubeste de ce conteaza asa mult pentru voi cine castiga lupta asta cu "eu nu fac primul pas". Cand erai mica si te certai cu cineva imediat te impacai..atunci nu era orgoliul. Vorbeste cu el e pacat sa pierdeti asta si ii poti arata intrebarea de pe TPU si astfel nu vei mai fi asa orgolioasa.Succeshappy

| Rebecca009 a răspuns:

Aceeasi zodie... mda

| Andutsssaaaa a răspuns:

Of...ce situtie complicata.Eu zic ca vorbesti cu el si sa te desparti de noul pentru ca voi doi sa fiti impreuna, ar fi foarte frumos sa la orgoliul si daca tu ai facut primul pas in despartire incearca sa faci si primul pas in impacare. Daca il iubesti asa de mult, nu fi fraiera sa-l pierzi si lasa orgoliul.In iubire, totul e posibil.Acum cativa ani si eu am patit la fel, dar dintr-o prostie ne-am despartit, iar inainte eram foarte buni prieteni, ne-am stricat prietenia, si dupa 2 ani inca il mai iubesc si ma mai gandesc la el.Asta e viata si din pacate nu-i putem porunci inimii desi am vrea, asa ca fa ce-ti spune inima si nu mai suferi. Daca chiar zici ca te iubeste incearca sa vorbesti cu el, sa-i dai sperante.Sunt sigura ca relatia voastra va incepe frumoskiss. Bafta in continuare si vreau sa ma tii la curent!love struck

| aandrei a răspuns:

Pai daca nici unul din voi nu puteti lasa din orgoliu, atunci pti vorbi cu mama lui sa iti zic daca mai simte ceva pentru tine si asa puteti rezolva problema, adica daca simte asta e daca il placi lupti pentru el deci lasi din orgoliu si te duci si vorbesti deschis cu el! e cel mai bine asa crede-ma!

| FashionVictim24 explică:

Am uitat sa mentionez ca de cand ne'am despartit, nu am mai vb nici la telefon, nici pe mess nimic... si nu prea pot sa il abordez asa dupa cateva luni ..sa il sun din senin ...ca pe mess nu am mai intrat de o luna happy..pe facebook cate odata il vad online

| bianka12 a răspuns (pentru FashionVictim24):

Pai daca tu te-ai despartit de el si nici nu ai mai vorbit cu el chiar daca si el ar vrea sa va impacati, nu crezi ca se gandeste ca nu mai ti la el si ca ii e frica sa nu il refuzi? eu zic mai intai sa incepi sa vorbesti cu el ca intre prieteni si apoi sa ii zici ca il placi daca ti se pare ca e reciproc.

| FashionVictim24 explică:

Fetelor nu cred ca voi imi putea face nimic. nu stiu simt incontinuare respingere din partea lui... sper sa gasesc pe cineva calumea care sa ma faca sa il uit.