| Sierra667 a întrebat:

Am nevoie de un sfat. Eu si fostul meu iubit ne-am despărțit acum 5 luni dar de atunci am vorbit zilnic. Ne vedem, ne imbratisam, sarutam, iar acum cateva zile am fost la el si am facut activitățile pe care le faceam cand eram impreuna (ma refer la oral, e dornic sa imi faca si el, pipaieli, masturbare). Cand am plecat mi-a spus ca ma iubeste. Simt ca ascunde ceva de mine, uneori e dragastos iar apoi se schimba si devine morocanos, nu ii convine nimic. I-am spus sa ne impacam dar a bagat scuza ca va pleca la faculate si sa vedem cum decurg lucrurile cat timp e acolo. Eu cred ca baiatul asta isi bate joc de mine si as vrea sa i-o intorc. As vrea sa il fac sa isi dorească o relatie cu mine. Ce atitudine imi sugerati sa abordez? Sfaturi. La cel mai bun raspuns care ma poate ajuta (un raspuns detaliat) ofer funda.

Răspuns Câştigător
| qwertpro a răspuns:

Salut,ei bine e greu de spus ce intentii are exact. Uneori cu totii ne dam seama ca am comis o greseala ca am exclus din viata noastra o persoana la care am tinut mult.De obicei ne dam seama cat de mult tinem la o persoana atunci cand o pierdem, acelasi lucru s-ar fi putut intampla si in cazul lui. Poate ca a constientizat ca tine la tine si ca a fost o greseala sa va despartiti si nu vrea sa pleci din viata lui. Uneori este greu sa reluam o relatie deja incheiata, si avem nevoie de timp pentru a intelege daca suntem gata sau nu sa o luam de la zero. Poate ca el inca nu este gata sa reia relatia, poate nu are incredere ca aveti un viitor impreuna, sau poate ca-i este frica ca sa nu te piarda din nou. Unii oameni au frica ca ceea ce s-a intimplat odata sa nu se repete din nou.Totusi,nu e exclusa nici varianta ca poate profita de tine pentru propriile sale scopuri.Iti recomand sa discuti cu el despre asta si sa afli care sunt intentiile sale.Nu lua decizia pripita de a te razbuna pe el, poate nu are nici-un gand sa te raneasca sau sa iti faca rau, si daca tu o vei face vei ajunge doar sa suferi si sa iti para rau ca ai facut asa ceva, si astfel ai putea distruge o relatie care ar mai putea fi salvata.Razbuarea iti va face tie mai mult rau de cat lui. Unele relatii dupa o perioada de despartire devin mai trainice si mai puternice caci persoanele date pot intelege ca nu reusesc sa traiasca una fara alta si sunt gata sa uite totul pentru a incepe o noua pagina din relatia lor.Important e sa treceti cu adevarat peste despartirea voastra, si doar atunci veti putea fi din nou impreuna.

7 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Dacă nu-i mai faci pe plac, o să înceapă el să tragă de tine.

| alina2k18 a răspuns:

Cu siguranta loveste si la alta si pe tine te fufu cand nu e cu aia laughing

| MPersephone a răspuns:

Ignoranta e arma cea mai dureroasa.

| BuBBlesykeSs a răspuns:

Intotdeauna,cand nu mai exista interes, este o a doua persoana la mijloc (iti spun din propria injtiativa )winking

| Adriann92 a răspuns:

Nu-i mai face mumu

| BlackSkyz a răspuns:

Ok, bun, ideea este in felul următor daca instinctele îți spun ca îți ascunde ceva clar asa este, rămâne la latitudinea ta daca mai vrei sa il ai sau nu, ce poti face ca sa il ai este in felul următor: trateaza-l cu răceală si cand încearcă sa se apropie respinge-l, fa in asa fel încât sa para ca cineva te vrea astfel încât interesul lui fata de tine sa crească, adică poti sa rogi un prieten sa te sune cand va vedeți iar tu sa te dai super incantata si interesata de discuție, altfel el va fi gelos si te va vrea daca te iubește, insa lucrul asupra căruia as vrea sa îți atrag atenția este, daca tu simți ca ceva este in neregula cu el ai ca îți ascunde anumite lucruri chiar merita sa fie in viața ta?

| RobY55 a răspuns:

Daca doar face cu tine chestiile intime si nu vrea sa fiti intr-o relatie e clar ca doar te foloseste si atat.Ito sugerez sa nu te mai intalnesti cu el si sa incerci sa.l uiti.