| Rebeeca17 a întrebat:

Buna TPU Am nevoie de un sfat, prietenul meu vrea sa facem sex, dar eu nu mai sunt virgina(m-am mansturbat mai de mult si mi-a curs sange) Problema este ca eu nu am facut sex cu nici un baiat! El crede ca mai sunt virgina.Imi doresc mult sa fac sex cu el dar mi-e frica ca o sa`si dea seama ca nu mai sunt, ce sa fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar exista doua variante.Una ar fi sa-i spui adevarul,ca in trecut sau si acum obisnuiai sa te masturbezi,si deoarece te-ai masturbat si intern, fara sa vrei normal, ai observat ca ti-a curs sange si ca te-ai dezvirginat singura.Nu stiu daca o sa fie credibila povestea ta,pentru ca baietii au tendinta sa creada ca mintim, si o sa se gandeasca si la varianta ca ai facut-o cu alt baiat si nu vrei sa recunosti, ca l-ai mintit ca mai esti virgina.Ai putea sa-i explici ca tu te considerai virgina deoarece nu ai facut sex cu nimeni si ca o sa isi dea seama de asta cand o sa practicati acest act sexual,caci nu o sa fii experimentata,probabil o sa te mai si doara ca e mai diferit cu un baiat,e usor sa observe ca esti incepatoare.Dar nu te pot asigura ca are suficienta incredere in tine incat sa te creada,depinde,tu il cunosti si stii ce fel de persoana e. Poate te va acuza ca l-ai mintit,ori inselat, si ca nu mai esti virgina pentru ca ai facut sex cu altul, iar atunci va fi greu sa ii schimbi gandirea.Dar poti recurge si la a 2-a varianta,la aceea sa nu ii spui despre ceea ce ai facut,sa mentii in continuare faptul ca esti virgina,pentru ca exista fete care au himenul elastic si carora nu le curge sange la primul act sexual si asta o sa sustii si tu daca nu o sa curga sange si o sa se mire de ce,exista mica posibilitate sa nu te creada daca nu are incredere in tine si e o persoana suspicioasa sau sa descopere adevarul in vreun mod, dar e riscul tau, tu decizi ce alegi.Eu cred ca inca o sa te mai doara,ar fi urat sa te prefaci ca te doare ca sa te creada virgina,pentru ca el isi va da seama ca esti oarecum ''virgina'',chiar daca nu iti va curge sange,daca va vedea ca te doare, ca patrunde greu in vaginul tau penisul lui, si ca esti incepatoare si nepriceputa.Si cam asa este o fata care nu a facut sex deci nu trebuie sa te prefaci,pentru ca asta deja suna urat si nu mai e o relatie frumoasa atunci. Oricum,decizia e in mainile tale si tu decizi daca ii ascunzi adevarul sau nu, tu il cunosti cel mai bine, succes!

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca afla asta e, macar stii ca ai facut-o cu el.

| dafy a răspuns:

Buna rebeca.
sincer draga mea eu sunt virgina si nu stiu daca parerea mea este una buna, insa din cate am auzit eu sunt fete care atunci cand si.au inceput viata sexuala nu le.a curs nici sange si nu a fost nici un semn cum ca ar fi virgine...deci poti sa.i spui si tu prietenului tau ca esti una dintre fetele de acest fel, sau daca si el e virgin atunci nu cred ca.si va da seama atat de usor de indata ce nu stie cum ar trebui sa fie,sau alta solutie ar fi sa.i spui pur si simplu adevarul, daca te iubeste te va accepta si asa, e viata ta nu trebuie sa fi condamnata pentru ceea ce ai facut de catre altii ci doar de catre constiinta ta.
ei bine draga mea sper ca tia.am fost cat de cat de ajutor si.ti doresc din tot sufletul sa ai parte de multa bafta si lucrurile sa decurga asa cum iti d oresti tu.
succes
pupici

| VladimirPutin a răspuns:

Ce să faci? să i-o tragi bine

| xToToShelx a răspuns:

Poi... prietena mea zice, ca sunt unele fete care au himenul foarte subtire, si foarte neelastic. Si care se rup foarte usor, fara nici un fel de durere si fara sange. Poti sa fi si tu una dintre ele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si ce-i asa mare lucru ca doar nu va casatoriti, e doar sex!

| 220V a răspuns:

No, cati ani ai?

| Skay a răspuns:

Cea mai importanta este sanatatea ta. Spune-i adevarul. Daca tine la tine va intelege.

| Pissy_Andreutzza_1997 a răspuns:

Pai daca tu nu mai esti virgina ii spui adevarul si o sa vezi ca te va crede daca te iubeste si pana la urma tot o sa faci sex cu alt baiat deci daca nu o faci acum o sa o faci mai incolo happy

| Danny4all a răspuns:

Pacalestel cand esti in perioada de menstruatie faceti sex si zici ca ai fost virgina! sau daca nu e nimic de viitor nu-ti face probleme.

| bubici a răspuns:

Eu cred ca e mai bine sa-i spui.iar daca el te iubeste te va intelege...