| Cåpåċεl a întrebat:

Buna TPU.
Am niste nervi si vreau sa ma ajutati din tot sufletul meu.cryingcrying
De la un timp unui baiat mai mic ca mine... cam de 12 ani ii place de mine.
Si eu am 14 ani si nu ma lasa in pace.crying
Ma suna si imi zice ca se gandeste la mine, imi trimite mesaje de genu`."yubyre ma gandesc la tine si sufletul imi plange... mi-e dor de tine"
Ceva de genu si nu il suport.crying
Acum imi vine sa plang de nervicryingcrying
Va rog dati`mi sfaturi sa il fac sa nu ma mai placa.

Răspuns Câştigător
| DeeaUcideVisse a răspuns:

Pai daca tu nu il placi ar fi bine sa ii spui in fata sa te lase ca tie nu iti pasa de el ca e mai mic ca tine ca nu ai fii cu el niciodata si tot ce vrei tu sa ii spui dar nu i le spune nici urat dar nici preaq frumos.atunci cand te suna nu ii mai raspunde si nu ii mai vorbi deloc astfel rupand legaturle cu el poate te va lasa in pace.si daca nu te lasa in pace nici asa vorbeste cu parintii lui sau cu parintii tai ca sa il puna la punct odata pentru totdeauna.
sper ca am fost de folos
funda?

8 răspunsuri:
| Ramonaaaa a răspuns:

Heybatting eyelashes!
In primul rand are niste replici de cocalar ("...sufletul imi plange...").
Bine, bine sa nu luam asta in seama!
In primul rand, clarifica`ti sentimentele pentru el.Nu cumva iti place tie ca el sa umble dupa tine? Sa ai un pretendent?
Gandeste`te daca vrei cu adevarat sa scapi de el.
Daca raspunsul este da, atunci ar trebui sa te intalnesti cu baiatul respectiv in parc sau undeva unde nu este multa aglomeratie si sa discuti foarte serios cu el.
Ii spui clar si raspicat, fara glume si ocolisuri, ca tie nu iti place de el, nu simti pentru el decat amicitie/prietenie.Ii spui ca ti-ar face placere sa va intalniti, sa vorbiti pe mess si la telefon atunci cand ai timp liber dar doar in calitate de prieteni.
Ii spui ca daca mai insista cu aceste lucuri nu il vei mai considera nici macar un amic. Apoi poti sa ii faci cunostinte cu alte prietene de ale tale, cu niste colege sau cu niste fete de 12 ani spre care sa`si reorienteze atentia.
Important este sa comunici cu el si sa ii spui sentimentele tale.Probabil va intelege iar daca nu ar trebui sa vorbesti cu parintii lui si sa le explici ca nu te lasa in pace si ca tu i`a explicat deja dar tot nu inceteaza.
In ultimul rand, daca problema nu mai are rezolvare atunci vei putea sa vorbesti cu ai tai si sa le explici situatia. Poate ca vor vorbi cu el si acesta va intelege.

| AlexiaClaudia a răspuns:

I ai zis ca te deranjeaza? Poate vrea doar sa te enerveze, schimba ti numaul de telefon, iar daca tot nu vrea sa te lase in pace, nu stiu, spune le parintilor. Nu are rost sa te enervezi din cauza unuia ca asta.

| sweet_1875 a răspuns:

Ignoral nu il mai baga in seama ca el nu o sa continue daca uh nu il observi

| MrSaxoBeat_8951 a răspuns:

Simplu, spune-i tipului sa se carewinking

| cavaleri a răspuns:

Te combini si tu cu un alt baiat sa se oftice sa vezi ca o sa te lase in pace

| username_5501 a răspuns:

Cel mai simplu cand te intalnesti cu el pe strada si iti zice ceva enervant dai 2 palme si se linisteste.

| ORGiGii_1610 a răspuns:

Spune-i clar ca nu il placi.
si sa nu te mai streseza cu mesajele

| Piticoatta a răspuns:

Dragut, dar care e intrebarea?happy