| TheAvenger00 a întrebat:

Buna TPU...
Am o colega de clasa de care sunt indragostit de vreo 4 luni. Sunt mort dupa ea, dimineata cand ma trezesc primul gand al meu este ea si cand ma culc la fel. Am dezvoltat un comportament compulsiv asupra ei, nu ma pot oprii gandindu-ma la ea, cand o vad imi simt pulsul in urechi. Vreau sa scap de sentimentul de dragoste... pentru ca nu mai suport, am devenit si depresiv. Stiu ca nu voi avea nici-o sansa sa fiu intr-o relatie cu ea pentru ca ea este "out of my league". Inauntrul meu simt ca ma place, cand trece pe langa mine imi zambeste si se uita la mine cand este paralela cu mine in timp ce merge, doar ca creierul imi spune ca este imposibil, dar fiind ca ea arata superb si eu mai putin superb...
Sfaturi/pareri despre ce ar trebui sa fac?

15 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ai dreptate, sunteti doua persoane paralele, asadar tu nu poti avea nimic in comun cu ea.

| suffarstar a răspuns:

Ceea ce simti este minunat. Din durere se nasc cele mai pure flori. Viata este revoltator de ironica. Nu incerca sa suprimi emotiile. Lasa-le sa curga... macar, in cazul tau, exista o posibilitate destul de mare sa te placa. Ce daca apartineti unor lumi diferite? Daca este frumoasa intr-adevar nu va tine cont asa de mult de aceste aspecte. Te las cu Emil Cioran :

Cine să te vindece de tine? O tânără fată? Dar cine-i darnic până la jertfă, ca să-ţi preia melancolia? Ce suflet pur, dornic de vis şi nefericire, să se-ncumete la o povară ce n-o presimte? Şi-ai putea să-ţi lepezi otrava sorbindu-ţi primăveri într-o tinereţe defunctă? Sau să pătezi ochi nevinovaţi cu greul întristării?

| Xpressurself a răspuns:

Exista o cale mai buna, focalizeaza-te asupra scolii si invata.
cauta o fata care sa iti fie prietena.
nu este dragoste ceea ce simti tu, este un sentiment de neputinta, si joci un rol de victima. iesi repede din acest cerc, este periculos. sunt destule fete frumoase care se uita dupa tine.
la urma urmei poti sa mergi la aceasta fata si sa-i spui ca iti place de ea si invit-o in oras. poate te place si nu ai tu incredere destula in tine. poate nu te place si macar ai incercat. pleaca cu ideea de invingator in gand, si daca te refuza tot ai castigat ceva. stii un lucru si sigur. fii gara sa o pierzi. ai curaj. in asta sta barbatia, nu in sperana ca poate intr-o zi...o para malaiata va cadea in gura ta. fii serios
dar nu mai pierde vremea. o sa ramai masturbandu-te cu ea in gand si dimineata si seara pana cand vor trece anii acestia frumosi. aceste lucruri sunt deja cunoscute, nu esti nici primul nici ultimul si aduc numai depresii si dezamagiri. daca continui in acest fel nu vei mai putea sa fii vrednic cand vei intalni o noua fata pentru ca mintea iti va fi la aceea pe care nu poti sa o ai. plus ca masturbarea te seaca de energie. penisul tau trebuie sa fie folosit strict pentru a urina si a face sex cu o femeie. atat.

| TheAvenger00 explică (pentru Xpressurself):

1. Nu ma masturbez cu gandul la ea... ea este o fata superba si mi se pare penibil sa ma gandesc la ea in timp ce ma masturbez
2. Nu este un sentiment de neputinta.
3. Scoala pentru mine este o joaca... fiind foarte destept
4. Cred ca este timpul sa am o prietena... am 18 ani
5. Gandesti gresit... nu vreau sa fac sex cu ea momentan (poate par ipocrit cand spun asta) vreau doar sa fiu fericit impreuna cu ea, sa petrecem timp impreuna distrandu-ne, nu ma gandesc doar la sex.

| aXy99 a răspuns (pentru TheAvenger00):

2. Te-nseli, esti neputincios. Cum sa te operezi pe creieri pentru o fata? Mai ales ca nici macar asta nu e efectul operatiei + ca are multe efecte negative. Du-te la un psiholog, vad ca ai nevoie.

| TheAvenger00 explică (pentru aXy99):

Nu am avut o prietena niciodata. Sentimentele doar imi ingreuneaza viata. Am ajuns la apogeul depresiei, daca nu scap de sentimente o sa imi distrug viata

| Xpressurself a răspuns (pentru TheAvenger00):

Insa sa te intrebi daca si ea vrea si asta? un baiat care nu o doreste sexual, momentan... la o varsta la care hormonii isi fac de cap? un tip care vrea sa se opereze la cap ca sa nu mai poata iubi? da esti ticnit? du-te ma si vezi un doctor atunci. sau daca nu baga-ti mintile in cap.
nu are importanta daca iti place manuela sau nu, nu esti singurul in aceasta situatie, cei mai multi doar citesc si nici nu intreaba, asadar scuze pentru ofensa insa in general raspund tuturor celor care sunt interesati sa citeasca si poate se regasesc putin in cazul tau.
si apoi ce te eschivezi in insiruiri fara sens, nu te mai apara ca nu te cunoaste nimeni cine esti oricum. de tine ti-e frica in realitate, sa stii. nu te ascunde ca nu are rost. baietii care nu se masturbeaza au succes la fete. garantat. tu esti exceptia de la regula poate, asa ca nu te contrazic happy uite, imi cer scuze ca am crezut asta despre tine
pleaca la ea si fa-o sa rada si sa te placa nu mai visa cu ochii deschisi.
eu am fost intr-o situatie similara si vorbeam cu prietena ei intr-o zi. iar prietena ei mi-a spus: "in locul tau eu m-as da la ea in fiecare zi pana va ceda. ori striga la mine sa o las in pace ori e a mea. tu tot vii la mine si ma intrebi ce sa faci? esti prost sau nu-ti dai seama ca stii ce sa faci. la mine cum poti sa vii sa-mi spui." asa mi-a spus cea mai buna prietena a unei fete care mi-a fost prietena 5 ani, in liceu si dupa.

| Xpressurself a răspuns:

Baieti, sa stiti ca fetele sunt invatate de acasa sa recunoasca anumite tipologii de baieti. de catre mamele lor, de catre surori sau prietene mai mari. Ele stiu astfel ca baietii care nu au curaj sa se aproprie sunt lab ari happy acesta este si motivul pentru care ii ignora complet de cele mai multe ori.
FETELE STIU...insa se razgandesc si considera ca poate s-au inselat atunci cand te imbarbatezi si prinzi curaj.
Daca alegi sa stai deoparte macar sa stii ce cred ele despre tine. in fata lor nu te poti ascunde ca si cum o faci pe internet.
Bafta!

| Skilline2012 a răspuns:

Stii cum scapi? Te duci la ea, bati vreo 2-3 apropouri, vezi ce zice si iti vei da seama daca te place sau nu, dupa sarut-o direct si cam gata. Dar daca tot zici ca o iubesti, fa ceva mai special smug

| ILoveWeekends a răspuns:

Sunt putini baieti care nu se gandesc numai la sex iar tu esti unul dintre acei minunati baieti.
Du-te la ea! Intreab-o calm, dar increzator in tine, daca vrea sa iesiti impreuna. Fa ce iti spune inima!

| TheAvenger00 explică:

Am auzit ca lobotomia poate sa elimine sentimentele permanent, este legala aceasta operatie? pentru ca vreau sa imi fac...

| aXy99 a răspuns (pentru TheAvenger00):

Esti nebun...pentru o fata? Incearca sa te dai pe langa ea, invit-o undeva, daca nu merge, asta e, o sa gasesti pe altcineva. Nu se merita!

| LlamaWSS a răspuns:

Frate crede-ma ca trec prin acelasi rahat.Am ascultat bruno mars o luna incontinuu.
La mine e si mai grav ca s-a tot dat la mine iar apoi m-a intrebat daca vreau sa fiu cu ea intr-un mod mai amuzant iar cand i-am spus da a zis ca a glumit...
Da-le-n mama lor, suntem inconjurati de femei frate.

| Ali18sa a răspuns:

Nu te mai descuraja! Nu ai deunde sa stii poate si ea are atractie fata de tine dar nu arata asta sau asteapta sa faci tu un pas spre ea.Nu intotdeauna fetele superbe plac doar baieti superbi, chiar daca nu esti atat de superb precum e ea asta nu inseamna ca nu ai un suflet superb desi in zilele noastre fetele astea suberbe plac doar baieti din aceiasi categorie mai exista si excepti.Infrunta teama si spune-i ca o placi daca nu va fi reciproc ai un motic intemeiat sa treci mai departe si sa uiti de existenta ei si sa cauti o fata care sa te merite.Un sfat prieteneste incerca sa porti un dialog cu ea si vezi ce impresie iti lasa apoi pe mai departe daca e sa fie cv va fi daca nu stai calm! Fete sunt cat i lumea de mare. Succes pe mai departe happy

| TheAvenger00 explică (pentru Ali18sa):

Port conversatii cu ea, si este o fata superba si desteapta. Doar ca nu ii pot spune ce simt, cum am mai spus, am un sentiment ca ma place dar creierul meu imi tot spune ca nu are cum sa ma placa.