| Razvan9023 a întrebat:

Am o dilema. Recent am inceput sa vb cu o fata, imi raspunde tot timpul la mesaje, dar de fiecare data cand vreau sa ne intalnim, imi spune ca e ocupata si lasam pe alta data. Astazi am observat pe Facebook ca ii lasa like-uri la un prieten( asta nu insemna ca ii place de el sau ceva, dar totusi m-a deranjat putin).
Cum sa procedez in aceasta situatie?

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca te-a refuzat de mai multe ori, nu o mai invita, este evident ca nu te place si face efortuir sa nu te intalneasca, dar ii este jena sa-ti spuna in fata.
Nu-i spune nimic, dar cauta-ti alta fata!

| Razvan9023 explică (pentru Violleta2022):

Au fost refuzuri cu amânări.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Razvan9023):

Atunci sun-o si spune-i sa-ti dea ea o data exacta, daca vrea sa se intalneasca cu tine.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ea te refuza frumos, nu mai insista.
Cauta alta!

| Razvan9023 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Posibil, nu stiu ce sa spun.Desi aproape fiecare mesaj primit de la ea, ii plin de pupicuri si emoticoane! 1

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Razvan9023):

Nu ii mai scrie 1-3 zile, vezi daca iti simte lipsa.

| LoveSleep a răspuns:

Ignor-o, deja ai exagerat, nu te rogi de ea, nu suntem la biserică.

| Razvan9023 explică (pentru LoveSleep):

Si eu m-am gandit sa nu mai insist pentru ca a trecut mai bine de o luna si tot cand a fost vorba sa iesim a zis sa o lasam pe altadata. Daca revine ea bine, daca nu si asa e bine.

| LoveSleep a răspuns (pentru Razvan9023):

O tipă care te place acceptă din prima. Dacă ca prin minune nu are timp, își face sau reprogramează.

| Razvan9023 explică (pentru LoveSleep):

Ai dreptate. Dar tot timpul a reprogramat. Week-end-ul trecut mi-a zis ca iesim week-end-ul asta, iar azi bine'nteles ca iar a fost ocupata.

| OldSoul a răspuns:

Simplu, cand te amana data urmatoare ii spui "Bine, atunci astept mesajul tau cand vrei sa iesim, eu ma intorc la ale mele".
Si din momentul ala nu-i mai dai mesaj.
Daca-ti da ea si-ti propune e bine.
Daca nu-ti da, e clar ca nu e interesata de tine.

| Razvan9023 explică (pentru OldSoul):

Asa voi proceda.

| liliana77any a răspuns:

Poate nu te place si nu vrea sa recunoasca... treci peste mai sunt si alte fete mult mai frumoase.

| H321G4U5 a răspuns:

M-ai bine ai intreba-o ce relatie are cu ala si daca iti raspunde ca nu e nimic sa te interesezi un pic de ea.
Si cand mai vorbesti cu ea pe Facebook sa ii spui asa:
,,-Buna, am obervat ca de fiecare data cand vreau sa ne întalnin nu ai timp, daca nu iti place sa fii cu mine sune-mi!"
Si planuiesti tu cand o sa vrei sa te întalnesti.
,,-Vreau sa ne întalnim! Daca iarasi nu ai timp, la revedere."
Mult succes si curaj!