| BeBeAdE a întrebat:

Imi place de o fata,si ei cred ca ii place de mine,de fiecare data cand de intalnim ne privim intens, imi face semne...doar ca, nu vrea sa imi dea acc pe mess la mesaje nu raspunde...Astea sunt "fitele" de inceput?

Funda

Răspuns Câştigător
| anabelisa a răspuns:

Salut!
Nu poti sa dai cu presupusul,mai bine intreab-o daca sentimentul este reciproc,iar dupa aceea poti sa ajungi la o anumita concluzie.
Iar in legatura cu reactiile ei fata de tine, nu cred ca sunt fite.
Ea este doar timida in preajma ta si nu are curajul sa poarte o conversatie.
Cel mai bine ar fi sa faci tu primul pas, daca esti mai indraznet, insa nu insista asupra acestui fapt, deoarece s-ar putea sa o sperii si atunci sansele de a avea o relatie de prietenie macar sunt minime.
Numai bine!

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Poate pentru ea nu e asa important pc-ul, eu zic sa vorbesti fata in fata cu ea, nu prin mesaje[poate asa si vrea]

| DeeaMunteanu a răspuns:

Da, si eu crec ca ea doar este timida, ori e prostuta, insa prima varianta e cea mai potrivita. Fa tu primul pas, esti baiat, cred ca ei ii va placea gestul tau si se va gandi mult mai mult la tine. Stii cum se zice..Indragosteste-te de fata si ea se va indragosti de tinebig grinbig grin
Bafta.