| EvaTramell a întrebat:

Buna tpu.Am o intrebare. Cum pot sa fac sa ma termin si eu odata cu prietenul meu? El de fiecare data cad facem dragoste el se termina dar eu nu sad. Dar atunci cand ma masturbam...(inainte nu acum ) ma terminam dar acum cand fac dragoste nu ma termin. De ce? Cum pot sa ma termin si eu? Vreau raspunsuri!

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai facut abuz de masturbare si esti obisnuita sa obtii orgasm clitoridian care este de 100 de ori mai usor de obtinut decat cel vaginal. In plus, esti obsedata sa termini o data cu partenerul tau, ceea ce inseamna ca vanezi orgasmul, ca in timpul sexului te gandesti la orgasm, stai incordata asteptanadu-l. Asa nu se poate obtine orgasm. daca vrei sa ai orgasm vaginal trebuie sa urmezi mai multi pasi: 1. sa renunti la masturbare. 2. sa nu mai cauti/astepti orgasmul. In timpul unei partide de sex este normal sa te gandesti numai si numai la placerea partenerului, deloc la a ta. Placerea sexuala provine din daruire, nu din egoism. Daruieste-te total, relaxeaza-te complet, gandeste-te numai la placerea lui si, in timp, vei obtine si tu placere. 3. ai rabdare. daca aplici aceeste reguli la fiecare contact sexual, poti obtine orgasme dupa o vreme, care poate fi chiar de 1-2 ani (in functie de cat de mult te-ai masturbat, de cat de relaxata vei fi si de cat de priceput este partenerul tau). 4. nu iti propune sa ai orgasm o data cu el, este foarte dificil. o sa reusesti si asta dupa mai multi ani, dar asta dureaza, pana va sincronizati perfect. sunt cupluri care obtin orgasmul simultan nefortat dupa 10 ani de viata sexuala activa si satisfacatoare.

| Cosmin86 a răspuns:

Pune-l sa-ti faca oral, 60 % din fete au orgasm doar asa

| Esial a răspuns:

Cautati sa prelungiti momentele preludiului pentru ca se stie, fetele se "aprind" un pic mai greu decat baietii.inaintea actului propriu-zis e bine sa va jucati cat mai mult si sa va folositi imaginatia, saruturi, mangaieri etc.

| puphuletz23 a răspuns:

Si eu la inceput nu reuseam sa ma termin cand o faceam cu prietenul meu cu care stau de aproape 2 ani dar acum cateva luni am reusit, si acum aproape intotdeanua ajung iaintea lui sau deodata cu el tongue.Preludiul trebuie sa dureze destul de mult, sa te penetreze cu degetele intai, sa-ti faca sex oral.Ca sa poti ajunge cauta pozitii in care testiculele iti poate atinge clitorisul, ii mult mai usor cand esti tu sus.Orgasmele care le am cu el sunt mult mai placute decat cele care le am cand ma masturbez. sper ca te-am ajutat :*

| snippo a răspuns:

Si voi vreti sa spuneti ca, daca te masturbezi mai mult (chiar daca esti fata sau baiat ) te termini mai greu? Mai mult, mai putin, este acelasi lucru zic eu chatterbox

| Denisa_Berezovschi_1998 a răspuns:

Si eu am acceasi problema nici o data ca nici un baiat nu m-am terminat ma simt extrem de bine mi se ridica parul in cap de placere. Piele de gaina etc. extaz maximdar nici o data nu ma pot termina si na noi chiar e preliudiu...am facit de toate si degeaba e pasiune dragoste intre noi.e atent si grijuli.deci face tot ce trebuie dar degaba ...tot nu ma termin help va rog..scz daca nu am scris corect..predictia..multumesc