| IoanaMihaela5267 a întrebat:

Buna TPU,am o intrebare,daca am facut sex cu iubitul meu protejat, a ejaculat in prezervativ iar dupa cateva minute i-am facut un sex oral fara prezervativ, pot ramane spermatozoizi vii in cavitatea bucala? Intreb asta fiindca am mai facut inca o data sex (dupa o ora sau doua)si am lubrifiat prezervativul cu saliva mea

7 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Nu, i ai înghițit de mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne ce întrebări se pun aici.

| IoanaMihaela5267 explică (pentru anonim_4396):

As fi vrut sa fie un raspuns folositor

| anonim_4396 a răspuns (pentru IoanaMihaela5267):

O să primești de la alții.

| anonim_4396 a răspuns (pentru IoanaMihaela5267):

Măi din puținele mele informații de la bio laughing știu că spermatozoizi se unesc cu ovulele femeiești pentru a procrea în pântecul/vaginul femeii, acolo se pot unii chestii și lua naștere noi semințe laughing.

Deci ca să-ți răspund la întrebare, nu cred că așa ceva este posibil, doar dacă faci sex neprotejat, acum am tot auzit chestii de eja... știi tu ce... în exterior și în interior, dar cred că este riscant chiar dacă el nu face treaba asta în vaginul tău, e mai safe cu prezervativ și anticoncepționale pentru tine.

Dar dacă te ajută cu ceva, o nebunie de genul m-am întrebat și eu uneori. Dacă poți rămâne însărcinată de la un oral. laughing

| IoanaMihaela5267 explică (pentru anonim_4396):

Poate m-am exprimat gresit insa ceea ce am vrut eu sa zic e ca penisul dupa ce a ejacukat nu a fost sters sau ceva ci am facut sex oral, apoi am facut sex normal dupa o ora cu prezervativ doar ca am folosit saliva mea pe post de lubrifiant si ma gandeam sa nu ma ramana spermatozoizi vii in gura mea si sa i las pe prezervstiv

| JustStitch a răspuns:

IoanaMihaela5267, El de ce nu-ți face ție?