| corina_7558 a întrebat:

Buna tpu.Am o intrebare legat de ceva.Am un prieten care mi-e imi place de el foarte mult.El stie de sentimentele mele pentru el.Mereu vorbeste cu mine si cateodata imi da de inteles ca ma place si el, dar eu nu stiu daca lui ii place de mine.Pe internet vorbim pana la 12 noaptea, cateodata chiar pana mai tarziu, iar prietenii spun ca este ceva intre noi deoarece niste simplii prieteni nu stau si vorbesc pana la asa ora.Mentionez ca vorbim de dimineata.
Voi ce credeti lui ii place de mine sau ar trebui sa il uit?

Răspuns Câştigător
| Alexamiha a răspuns:

Buna, Corina!:*
Eu cred ca ar trebui sa vorbesti cu el, dar mai serios. Chiar daca ai mai incercat pana acum, trebuie sa fi mai subiectiva. Spune-i exact ce simti si roaga-l sa te asculte sau sa iti raspunda il legatura cu sentimentele tale. Din ce ai povestit, se subintelege ca si el te place, dar probabil, el este genul de baiat care ia lucrurile mai usor, asteapta sa te cunaosca, de'aia vorbeste atat cu tine. Mai asteapta ceva timp, si daca nu se apropie de tine, spune-i exact ce simti! Si daca el vrea sa fiti doar prieteni, e ok, va puteti apropia si asa!:*
Sper ca te-am ajutat si ca te vei descurca cu acest fat-frumos :*!

Te pup:*. pa-pa!

12 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Din ce spui, da, tipul te place si poate nu ti o spune pentru ca e mai timid cand vine vorba de sentimente dar ti a aratat o., stand la taclale pana la miezul noptii cu tine cand putea sa iasa cu baietii

| VadTot a răspuns:

Pai si care i problema probabil este un pic timid sau foarte timid! Fa tu pasul cel mare daca el este timid!

Răspuns utilizator avertizat
| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

O fi mai timid si el, daca vezi ca schimba subiectul intreaba-l daca si el te place. Sau il poti intreba fata in fata, nu stiu daca ar mai putea schimba subiectul atunci. Spune-i ca vrei sa stii daca simte ceva pentru tine. Sunt sigur ca pana la urma iti va spune si el si veti fi mai mult decat prieteni.

| 1Mihai1 a răspuns:

Sigur este foarte timid!

| LostInBubble a răspuns:

Daca tot vorbiti, bate apropo despre asta. Vezi cum reactioneaza.

| SIsi321j a răspuns:

Ia-ti inima in dinti si itreabal. ce poate sa iti faca?! eu zic ca te place dar mai bine intreaba-l. :*

| Iubiiitzica a răspuns:

Stii, daca nu iar place de tine nu si-ar pierde timpul cu tine pana seara tarziu. Probabil ca e timid, sau nu stie ce sa zica in aceasta situatie. Nu insista sa ii zici ca il placi :* timpul va rezolva totul, iesiti impreuna si incearca sa faci tu primul pas, crede-ma am trecut si eu prin situatia ta si mda. e cam neplacut sa faci tu primul pas, dar daca iti place, fa-l! Sau poate ca el are ceva. o problema, de aia doar zambeste! Daca nu te-ar place ti-ar zice nu! Probabil ca il retine ceva! Ai grija! :* Te pup! Succes! :*

| Ancutza05 a răspuns:

Sigur ii place de tine:*.Ar trebui sa ii spui odata pe mess ca iti place de el.

| Lalylau a răspuns:

Da este foarte posibil sa te placa dar incearca sa vorbesti cu el anumite chestii fata in fata si atunci cand vorbesti cu el priveste-l in ochi.Vezi care este reactia lui.

Successs!happyhappy