| Andreeamaria54 a întrebat:

Buna TPU. Am o întrebare si astept doar răspunsuri serioase. Imi intarzie menstruatia de 2 sapt. Dupa contact sexual protejat. Am facut 3 teste de sarcina, toate negative. (Ultimul facut ieri dimineață, tot negativ). Am obiceiul de a le umezi dupa cateva ore pentru a vedea daca se observa si alta dunga.Asa am facut si cu ultimul test si se observa foarte foarte estompat linia de pozitiv. Cand am facut testul dimineața era negativ si nu am observat nicio alta linie si nu cred/sper ca nu am vazut din cauza luminii. Daca era sa fiu însărcinată, avand in vedere ca am avut contact sexual acum o luna, aparea mult mai clara linia? Cand am pus apa peste test(in apa nefiind hcg) oare s-a observat linia pentru ca ea exista deja pe test sau s-a estompat si mai tare pentru ca era deja prezenta de la hcg?( Desi nu era urma de ea cand testul nu era ud). Acea linie exista mereu pe test si nu se observă decat daca exista hcg?
Astept raspunsuri serioase pentru. Funda.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca ai avut numai sex protejat, este imposibil sa fii gravida.

Cel mai probabil la tine este vorba de ciclu de tip NEREGULAT, fiindca un ciclu regulat nu poate intarzie, de care inca nu esti constienta ca il ai.

| Crackman a răspuns:

Oori ai o schimbare hormonala sau ai fost sub stres in ultima perioada sau poate ai chist ovarian

| Miruna333 a răspuns:

Daca iti intarzie 2 sapt nu inseamna ca esti insarcinata. Menstruatia intarzie din N motive. Daca ai avut un contact protejat, lipsit de vreun accident, de ce te stresezi atat? Cauta pe internet de la ce poate intarzia menstruatia.

| Oanaoni a răspuns:

Mergi la ginecolog. O discuție și un control nu strică