| bloodyroxy a întrebat:

am o mare problema! acum ceva timp le-am spus unor fete ca ies cu un tip de care imi place foarte mult. nu era adevarat ce le-am spus dar am spus-o pentru ca ma enerva ca toate aveau prieten iar eu nu. ele s-au dus sa-l intrebe daca e asa cum am spus eu, iar el le-a spus ca nu e adevarat, iar acum nu mai vorbeste cu mine si nici macar nu me mai salutam crying de atunci plang in fiecare seara de greseala pe care am facut-o. ne cunosteam inca de la gradinita iar acum el se preface ca nu ma mai cunoaste crying( el e singurul baiat de care m-am indragostit vreodata. am incerccat sa ma combin cu altii dar tot la el imi sta gandul! il iubesc enorm si nu stiu ce sa fac sa vorbeasca iar cu mine. si nu vreau sa-i spun ca-l plac pentru ca mie teama ca o sa ma refuze. AJUTATI-MA va rog! funda

Răspuns Câştigător
| lo a răspuns:

Capul sus, oricine greseste, insa cel mai important dintr-o greseala este ca ai putut sa inveti ceva.
Vorbeste cu el, fi diplomata si tacta, spune-i de ce ai apelat la aceasta solutie in fata prietenelor tale si cere-ti scuze ca l-ai pus intr-o situatie incomoda.Fi precauta cu sentimentele tale, nu-i spune din prima ca iti place de el, insa poti sa lasi beneficiul indoieli, prin niste gesturi/afirmatii subtile.
Ar trebui sa te inteleaga si sa te ierte insa daca nu o face, inseamna ca nu a meritat efortul si asa ii poti vedea adevarata fata...Tu cel putin ai facut tot ce ai putut sa remediezi situatia.Succes!

4 răspunsuri:
| nutsa a răspuns:

Ar trebui sa te duci sa-i explici situatia si de ce ai spus asa. Daca te va refuza,macar vei sti ca nici in viitor nu vei mai suferi dupa el, si iti vei putea vedea de viata da.Dar asa ce rost are sa te chinui? Pe de alta parte, daca si el te place, dar nu pricepe de ce ai procedat asa, si vrea o explicatie.La asta te-ai gandit?

| neutrino a răspuns:

Ai incercat marea cu sarea si ...ai dat gres. Nu poti avea pretentia sa ai o relatie cu cineva de care iti place, daca nu se intampla si invers.

| rousz a răspuns:

Buna! pai si atunci daca el este baiatul ce-ti place ce ai de gand sa faci? lupta pentru a-l cuceri caci dupa, posibil sa-ti para rau ca nu ai facut acest paswinking

| pupuproblema a răspuns:

Spune-i ca-l placi si vezi ce iti spune.
E cea mai buna cale!