| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.Am o mare problema:Am 17 ani jumate si sunt cu iubitul meu de 5 luni.De ceva vreme vine acasa la mine si imi cunoaste si parintii.Ne tot gandim sa facem dragoste dar eu sunt virgina.Nu stiu ce sa decid.Mi-a dovedit ca tine la mine in astea 5 luni dar totusi eu spun ca sunt putine.Nu m-a presat niciodata ba chiar eu sunt mult mai interesata de treaba asta si parca atunci cand sunt cu el si ne sarutam,ne mangaiem etc nu mai tin cont de frica asta dar cand sunt acasa si ma gandesc mi se inmoaie picioarele si mi-e frica(teama ca dupa ce facem o sa ma paraseasca, ca nu va fi rabdator cu mine daca ma voi purta altfel dupa aceea)dar cel mai mult mi-e teama de actul in sine.Am vorbit mult cu el despre asta si a zis ca ne protejam dar eu nu stiu ce sa ma decid caci acum gandesc ceva dar pe moment nu as mai astepta.Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| MiruD a răspuns:

Daca nu esti sigura de acest lucru, eu zic sa nu-l faci! Cum ai zis si tu, 5 luni sunt putintele. Nu ai de unde sa stii ce o sa faca dupa, sau daca o sa ii convina de tine, ma intelegi? Iar actul in sine nu-i asa de speriat. Nu trebuie sa te panichezi chiar asa. Este o etapa in viata fiecarei fete care la un moment dat trebuie depasita, dar sa stii cu cine si cand. Asa ca nu te grabi. Ai timp sa le faci pe toate.winking

| iulyV a răspuns (pentru MiruD):

ALOO! 5 luni e cam putinele? daca mai trec inca vreo 2 sigur o sa ramana fara prieten....deci sfatul meu e sa accepti pentru ca faptul ca va fi primul pentru tine(danutzza15) va insemna foarte mult pentru el si va fi dublu indragostit de tinewinking

| MiruD a răspuns (pentru iulyV):

Aloo? In primul rand nu se zice " 5 luni e cam putintele", se zice "sunt cam putintele". Mai deschide cartea de romana. Si in al doilea rand, daca el sta cu ea numai pentru sex, da, o va lasa pe motiv ca nu vrea sa o faca cu el. Dar atata timp cat o iubeste si ii pasa de ea, o va astepta si un an. Doar asta stiti voi din ziua de azi. "Iubito, hai s-o facem, ca imi demonstrezi ca ma iubesti". Minciuni. Faceti asa numai sa le f*** si apoi le dati cu sutu-n cur.
Asa ca, Danutza, nu lua in seama mesajul lu´ domnu´ iuly. El probabil face parte din categoria "baietilor cool", care se culca cu a lor iubita si dupa trec la alta. Tu fa ce iti zice inima, nu ce zic altii.winking

| anonim_4396 explică (pentru MiruD):

Eu am vorbit cu el acum si i-am spus ce am decis si a spus ca facem cum decid eu.E bine si asa si fara. Sper sa fie bine.Multumesc!

| MiruD a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma bucur ca ati ajuns la un consens. Asta e un inceput bun, Si daca te asteapta pana te hotarasti tu, inseamna ca tine mult la tine si nu vrea sa te piarda. Frumos din partea lui. happy

| iulyV a răspuns (pentru MiruD):

Domnisoara profesoara de romana,, voiam sa spun doar ca are avantajul virginitatii si ca asta conteaza mult pentru un baiat pentru ca in cazul celor care nu sunt virgine ei pot gandi astfel: "sunt al doilea daca primul a fost mai "bun" ca mine"

| MiruD a răspuns (pentru iulyV):

winking

| navinia a răspuns (pentru MiruD):

Foarte Adevarat! intr-adevar esti o fata desteapta! baietii sunt foarte jmecheri in ziua de azi! niste tolomaci(nu toti) sunt unii care au bun simt!

| MiruD a răspuns (pentru navinia):

Ms big grin
Rar mai sunt cei care zic "iarta-ma"cand gresesc, sau iti aduc o floare! Cand dai de unul din asta, sa il pretuiesti si sa il pastrezi. E o raritate! happy

| navinia a răspuns (pentru MiruD):

Da!

13 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Dupa cum spui si tu, sunt de parere ca sunt putine luni si trebuie sa mai astepti.
Daca ti-e TEAMA, asta demonstreaza ca deocamdata nu esti pregatita sa faci pasul asta, cand iti va trece toata frica vei stii ca esti gata si poti s-o faci.

| Alcyon a răspuns:

Eu zic sa mai astepti cu asta, mai ales ca nu va cunoasteti de multa vreme. Cu viata sexuala incep si problemele: stai in stres in fiecare luna sa nu fi ramas, sarcini nedorite, afectiuni ginecologice etc.

| tykaboldea a răspuns:

Accepta, iti face un bine...Intri si tu in randul lumii. nu-ti fa griji nu te doare prea tarelaughing

| Deea48 a răspuns:

Mai asteapta sa vezi daca merita sa fi el primul din viata ta, trebuie sa iti dovedeasca ca te iubeste cu adevarat