| ANONIM1398 a întrebat:

am o mare problema, va rog sa o tratati cu seriozitate! Eu si iubita mea am facut sex anal, mentionez faptul ca nu am penetrat-o in vagin decat cu un deget, cand m-am terminat, un pic din sperma a ajuns si pe vaginul ei, eu am sters-o, si am avut grija sa nu intre nimic inauntru...Ar putea fi insarcinata? Mentionez faptul ca acum 2 zile trebuia sa ii vina menstruatia si nu i-a venit. Multumesc mult!

12 răspunsuri:
| Bianca1001Bia a răspuns:

Daca sperma nu a ajuns in vagin nu este gravida, poate fi doar o dereglare hormonala, ( uneori apare si pe baza de stres). dar nu o duruto anal?

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru Bianca1001Bia):

Vrei cumva sa incerci si tu? laughing

| Bianca1001Bia a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

E o fantezie a prietenului meu, dar mie imi e frica de moarte, asa ca raspunde laughing nu o doarE?

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru Bianca1001Bia):

Da voi nu ati auzit de lubrifiant? Nu doare, daca se face cu multa lubrifiere si relaxare.Insa nu se stie niciodata cat de priceput este prietenul tau si daca se grabeste sa isi faca pofta poate sa te si doara.Usor si nu va zgarciti cu lubrifiantul!

| ANONIM1398 explică (pentru Bianca1001Bia):

Prima data a durut-o foarte tare, dar apoi a fost doar placere, mentionez ca are 17 ani

| Țoglă a răspuns (pentru Bianca1001Bia):

Primele dăți te doare, dar o să-ți placă.

| Bianca1001Bia a răspuns (pentru Țoglă):

Am incercat, pf, si nici jos nu mai puteam sa stau desi intrase un sfert.

| Țoglă a răspuns (pentru Bianca1001Bia):

Poți foarte simplu să faci să nu te mai doară.
Îți lărgești aria singură, lucrezi la ea cum lucrăm noi băieții la treburile noastre.

| Bianca1001Bia a răspuns (pentru Țoglă):

Frica...

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă lichidul seminal ( sperma ) sau lichidul preseminal intră în contact cu secreţia ei vaginală, atunci EXISTĂ risc de sarcină!

Secreţia vaginală facilitează pătrunderea spermatozoizilor în vagin!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!"
- SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Vezi alte detalii despre lichidul preseminal la linkul :
http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Toate cele bune.

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca sexul anal si acea scurgere accidentala de sperma in zona ei vaginala sa petrecut cu 2 zile inainte de menstruatie nu exista nici cea mai mica posibilitate ca o femeie sa ramana insarcinata. Intarzierea este cauzata/datorata de alte motive medicale sau hormonale. Nu are rost sa va impacientati deoarece o intarziere de cateva zile se poate incadra intro oarecare "normalitate" relativa. Pa, pa.

| gladitor a răspuns:

Pai, pregateste-te pentru a deveni tatic