| julialoveicecream a întrebat:

am o mica - mare intrebare.IMI PLACE de un baiat! Are 12 ani dar arata ca de 15 ani iar eu am 14 ani.NE cunosatem de la gradinita iar cand era mic ii placea de mine iar in vacanta eram tot timpul impreuna, iar cand eram impreuna cu mai multi copii spunea:"cum ne sta impreuna?" cred ca ii placea de mine. Dar in septembrie a venit o fata din spania "o pitzi" iar ea nu stiu ce a facut de ne-a despartit nu mai eram atat de apropiati(eram foarte buni prieteni dar nu am fost niciodata impreuna). Acum ei sunt impreuna, dar s-au despartit de 2 ori, dar ea nu il iubeste pentru ca ii cu mai multi si pe el il minte dar eu am vazut-o cu altul acum o luna(sunt impreuna din septembrie) iar acum cateva zile i-am spus, atunci s-au despartit a doua oara dar s-au impacat. El nu stiu ce crede sau pe cine crede i-au mai spus mai multi copii despre aceasta fata ce face, dar el nu stie pe cine sa creada. Dar am observat ca nu mai sunt atat de apropiati chiar daca sunt impreuna. iar luni dupa ore dupa ce ea a plecat, el era intr-un capat la banca, iar eu in celalalt si verisoara lui in fata mea. iar eu m-am ridicat sa duc la cos o hartie iar vara lui s-a pus pe locul meu(afara era foarte frig) i-am spus in gluma sa se ridice ca ii frig si eu am incalzit locul laughing iar el am vazut ca vroia sa se apropie de mine dar nu am spus nimic iar el mi-a oferit locul lui eu am acceptat iar el statea langa mine. De multe ori il vad cum se uita la mine minute in sir si tot timpul vrea sa vb cu mine sau sa se afle in preajma mea.Eu am fost la el in clasa si tot vb si ne uitam la harta si tot spuneam unde se afla venezuela etc. iar el ma tot gadilea iar intr-o zi era sa ne sarutam a vrut sa ma sperie ca 5 cm ne mai desparteau iar el s-a uitat in ochii mei iar eu in ai lui. dar am lasat privirea sa nu isi dea seama ca imi place de el pentru ca mi frica sa nu isi bata joc de mine. fata aceea l-a schimbat foarte mult asa cred, sincer nici nu mai stiu cine este. Ce sa fac?
va rog ajutati-ma! ce credeti, ii place de mine?

Răspuns Câştigător
| PinkNightmare a răspuns:

Faci cum vrei, ii poti spune ca iti place de el si mai mult ca sigur o sa ajungeti sa fiti impreuna.Nu trebuie sa iti bati asa de mult capul mai ales daca are 12 ani si o ramas cu tipa aia si dupa ce o aflat ca l-o inselat.Acum lucrul pentru care tu ar trebui sa te stresezi ii faptul ca diferenta de 2 ani e destul de mare intre voi la varsta asta pentru ca tu in curand o incepi liceul si ai sa vezi ca multe lucrui lucruri se vor schimba.Cel mai important e ca tu te vei maturiza si in acel moment lucrurile poate nu o samai mearga asa de bine intre voi, chiar daca arata de 15 ani nu inseamna ca se si comporta ca unul.Gandeste-te bine la aspectele astea chiar daca momentan nu ti se par importante si crezi ca se pot remedia.

8 răspunsuri:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Da-i si tu de inteles ca il placi happy.
Incearca sa redeveniti prieteni. Stai cat mai mult in preajma luibig grin.
Iar apoi spune`i sau arata`i ce simti pentru el happy prin simple cuvinte sau ii dai de intles ca`l placi... il iei in brate, de mana sau chiar il saruti :p infelul acesta va uit impediat de aceea fata happy

| shapte a răspuns:

Daca ti-e frica sa nu-si bata joc de tine, de ce te intereseaza sentimentele lui pentru tine? Sfatul meu e sa-i vorbesti clar in fata. Doar el e capabil sa-ti raspunda la intrebare.

| danutzadream a răspuns:

Te stresezi prea mult, si acelash timp ramii o egoista. Trebuie sa ii marturisestiadevarul in fata, atunci macar o sa stii sigur daca ii peshi sau nu. Iar egoismul e ca-i marturisestikipurile "prietena" lui a facut ceva, kit nu stii la sigur nu trebuie sa te bagi chiar daca ii vrei binele, tot tu poti sa ramii rea in fine... Unica ce iti ramine sa faci acum e doar sa-i marturisestiadevarul si restul se rezolva cu timpul

| danutzadream a răspuns:

De ce sa nu incerci, cum se spune: incercarea bani nu cere)

| julialoveicecream explică:

Si acum este cu mai multi dar el nu stiu ce crede pe toti cei care au vazut-o cu altii sau pe aia

| julialoveicecream explică:

Dar cu prietena lui ce sa fac?

| julialoveicecream explică:

Oare mai are rost sa ii mai spun? sau ar trebui sa dispar din calea lor?

| julialoveicecream explică:

Tipa are 13 ani