| jstcalin a întrebat:

Buna TPU.happy am o mica problema.laughing de ceva timp sunt cu un tip cam golan,si tin la el,dar imi da impresia ca nu prea il intereseaza,iar de ceva timp am cunoscut un tip cuminte,cu care ma inteleg super bine si cand suntem impreuna ne simtim bine. Ideea este ca sunt la mijloc si nu stiu ce sa fac. Tipul mai cuminte imi da de inteles ca vrea sa fim impreuna si mi-a zis ca tine la mine,adica pare interesat. Tipul cu care sunt e total rece,si aiurea,desi-mi zice ca tine la mine si ca nu e genul care sa-si arate sentimentele. P.s: tipul cu care ma simt bine atunci cand sunt cu el, a fost placut de prietena mea cea mai buna..eu am vorbit cu ea si i-am zsi ca nu vreau sa ne certam din cauza baietilor.Un sfat?:3 Multumesc.:*

9 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Sunt sigur si ferm convins ca l vei parasi pe cel golanas il vei alege pe cel cuminte iar cand te vei satura de cel cuminte ca i prea monotona relatia te vei intoarce la cel golanas laughing

| CristinaElena96 a răspuns:

Situatie similara cu a mea.Din propria experienta iti zic sa il lasi pe tipul mai "golanas", nu merita. Putini tipi de cartier sau golani cum ii numesti tu se schimba sau tin la o fata.Multi vad fetele ca o tinta, mai ales pe cele cuminti. Daca tu esti mai cumintica, e clar ca nu te merita.De ce sa investesti sentimente intr-un baiat care nu simte nimic pentru tine? Pentru Dumnezeu, suntem oameni avem nevoie de sentimente reciproce, nu putem oferi la infinit.Nu il lasa pe cel cuminte sa plece, sau nu-l pierde.Nu observi ca toate raspunsurile mizeaza pe cel cuminte? Suntem fete,avem nevoie de respect si atentie,bineinteles ca si aspectul conteaza, probabil cu asta te-a atras tipul mai golanas.Dar nu numai aspectul conteaza, dovada este la tine cu tipul golan, care nu-ti ofera atentie, practic nu pare interesat.Iti va fi greu la inceput si mie mi-a fost, dar crede-ma dupa iti va fi foarte bine si iti va parea bine ca nu ai ajuns sa-l iubesti.Ai grija de tine si nu lasa tipul cuminte pentru un golanas care niciodata nu iti va aduce satisfactia ca esti iubita!

| DeeaMarry a răspuns:

Doamne, iarasi tipi golani.
Normal ca ar trebui sa il alegi pe cel cuminte!
Nici nu stiu ce ai vazut la celalalt, ca doar nici nu ii prea pasa de tine, e rece si nu isi arata sentimentele(dar oare ce sentimente sa isi arate daca nu are?!).
Mai devreme sau mai tarziu vei ajunge sa suferi din cauza tipului "golan", asa cum patesc toate, pana se invata minte.

| Azµre a răspuns:

Cine te-a pus să fii din prima cu primul?

| jstcalin explică (pentru Azµre):

La inceput chiar imi placea, mult. Da' cu timpu' am vazut cum e si m-am distantat si eu. si chiar parea altfel.

| CristinaElena96 a răspuns (pentru jstcalin):

Toti par niste sfintisori la inceputhappy

| jstcalin explică (pentru CristinaElena96):

Daaaaaaaaa.straight face

| tlaura a răspuns:

Ala cuminte! ala cuminte devil
laughing

| negat1ve a răspuns:

Nici nu cred ca ai avea nevoie de sfat, pentru ca logic vorbind, ti-ai da seama si singura, si cum iti spun eu acum, iti vor zice majoritatea. Tipul cu care esti, nu pare interesat de tine deci nu e interesat de tine. Fiind si mai golan nu stiu cu ce te incanta sau ce bucurii iti poate face, probabil tu doar te simti atrasa de el fizic si nimic mai mult. Tu ai nevoie de un baiat care sa te respecte, sa fie interesat de tine, sa te placa si nu doar sa iti spuna aceste lucruri ci sa ti le demonstreze! Tipul cuminte ti-a dat de inteles ca vrea sa fiti impreuna si ai zis ca va simtiti si bine in compania celuilalt. Deci sfatul meu este sa lasi golanasul, ca premiul tau il are baiatul cumintewinking