| anonim_4396 a întrebat:

am o nelamurire, de obicei cand intalnesc un baiat ma crede simpatica imediat si vorbim mult si ma place. am intalnit un baiat prin iunie anul acesta si la inceput(e din liceu) ne zambeam merem mai faceam cat o gluma pe hol ceva dar a venit vacanta si nu ne-am mai vazut iar acum abia ne mai salutam. am mai incercat si am intrat pe el pe mess dar vreau sa intre si el pe mine. ma gandeam sa il chem la o petrecere dar nu stiu cum...
ceva idei?

6 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Invita-l pur si simplu! Poate o sa te insoteasca, si poate iti iese ceva smug

| neutrino a răspuns:

Il poti chema la o petrecere dar sa specifici sa vina singur, nu cu prietena.

| Vix999 a răspuns:

Simplu : ai chef de un party? Eu ma duc la unul cu niste prieteni. Daca te tenteaza da-mi nr tau si te sun sa-ti spun exact ce si cum.
Simplu, fara interpretari prea mari si obtii mai multe lucruri din raspunsul lui.
Daca te refuza clar nu e interesat de tine, daca accepta ii aflii si nr de telefon si il ai langa tine la petrecere.

| Capatina_Bogdan_1997 a răspuns:

Zi pur si simplu : hey ma gandeam daca vrei sa mergi doar eu si cu tine la o petrecere sa ne mai distram si noi de dragu vremurilor etc

| Bia379 a răspuns:

Incearca sa-l inviti la petrecerea de revelion sau cand iesiti in gasca, in oras.
Incearca sa vorbesti cu el, sa-i spui ce simti.