| TrixiLestrange a întrebat:

Buna TPU ..am o poveste cam trista laughing. Eu am stat cu un baiat care am observat ca nu ma iubea absolut deloc. Dar eu il iubesc mult si acum dupa 3 luni de cand ne-am despartit. 1)Vreau sa stiu de ce a vrut sa stea cu mine daca nu ma iubea si 2)Eu as da orice sa ma impac cu el dar nu stiu cum as putea! Sfaturi va rog

Răspuns Câştigător
| December a răspuns:

Pai daca stii ca nu te iubeste de ce mai vrei sa stai cu el? A stat cu tine fiindca vroia doar sex probabil. Asa ca sa nu zica lumea ca nu are prietenawinking. Nu inteleg de ce ai da orice sa te impaci ci el! Chiar daca te-ai indragostit de o persoana, daca stii sigur ca el nu te iubeste pentru ce sa iti faci rau singura? Nu e singurul baiat. Mai orienteaza-te si spre altii.

4 răspunsuri:
| MishuD a răspuns:

Blah, treci peste.
Sau pleaca capul, spune'i ca faci orice pentru el si o sa devii cu timpul o femeie supusa fara personalitate sau pareri.
Dar mai bine treci peste, nu il iubesti, doar faci pe tine de frica de singuratate.

| TrixiLestrange explică (pentru MishuD):

Buna faza cu faci pe tine de frica de singuratate, dar nu e asa, chiar iubesc, stau naici cu el de cateva luni

| Elizabethe a răspuns:

Daca nu te iubeste de geaba il mai iubesti! Fi puternica si treci peste asta! daca vrei poti sa iti cauti alt prieten(iubit) daca nu nu te mai gandi la asta! Sper ca te-am ajutat!

| dmdany07 a răspuns:

1) E posibil sa-i fi placut de tine la inceput dar s-a plictisit s-au i-au disparut sentimentele. S-au vedea la tine ceva ce acum nu mai are importanta pentru el. Sau intr-un caz mai trist... a stat cu tine ca n-avea nimic mai bun de facut ( stiu cazuri d-astea... )
2) Daca el nu tine la tine mai bine incearca sa-l uiti, deja ai fost cu el si ai vazut ca nu te iubeste, sa mai incerci odata cred ca ar fi o greseala si o sa ai mai mult de suferit. Incearca sa cunosti persoane noi, stai cu prietenii, evita-l, iar pe viitor stai cu cineva care chiar tine la tine si demonstreaza asta.