| mikidelikkk a întrebat:

Am o problema cam grava. Acum cateva luni asteptam in statie autobuzu si cand a oprit m-am urcat la jumatatea lui, acolo statea un baiat ( frumos, inalt, cu un corp de invidiat ) de cand l.am vazut a inceput inima sa imi bata foarte tare, m-am asezat pe scaun si ma uitam la el dar faza este ca el se uita de ff mult tp la mine si eu obs, se uita la mine si imi zambea si acelasi lucru faceam si eu. Apoi trebuie sa cobor din autobuz el s.a pus in spatele asteptand aman2 sa se deschida usa, a mers tot drumul in spatele meu dar nici eu si nici el nu a avut tupeu sa scoatem un cuvant. ( eu ma duceam la scoala si el se ducea acasa ) pe parcursul drumului eu m.am intalnit cu prietena mea cea mai buna si apoi el si.a continuat drumul. Dupa ce am luat vacanta eu m.am mutat in cartierul unde statea si el si dupa 10 zile l.am vazut peste strada de mine si de fiecare data cand ne vedem ne uitam unu la altu si nu ne putem opri. De cand m.am mutat in acest cartier il vad mai tot timpul si l.am gasit si pe fb ( are 18 ani si eu am 16 ) de fiecare data cand il vad imi zic in gand hai intoarce capu si apoi imediat il intoarce nu mi.sa intamplat niciodata asa ceva daca nu m.ai m.ar privi asa poate nu as fi interesata de el dar simt ca si lui ii place de mine,prbl e ca niciunu nu are tupeu sa vorbeasca, a dat odata sa vina la mine dar eu intram in bloc si asa ca s.a retras. Il plac fff mult, va rog ajutati.ma ce sa fac? Sa fac eu primul pas sa ma duc la el sa vorbim? Voi credeti ca ma place?
Primul raspuns primeste fundita... fara mistouri va rog frumos!

Răspuns Câştigător
| pinky159 a răspuns:

Bunahappy
Frumoasa povesteapuppy dog eyes adaugal pe facebook si vorbiti bagate si tu in seama cu el si a doua zii cand il vezi poti sa-i spui hey ce faci>big grinbig grin<
cam cum spui tu, ii place si lui de tine dar este timid adica nu are curajul ala sa se bage in seama!
Fa cum ti-am spus eu iti va merge:*
Noroc mult& Fara rusiinepuppy dog eyes
funita?puppy dog eyes

8 răspunsuri:
| ynna93 a răspuns:

Atata timp cat se uita insistent la tine inseamna ca te place, dar daca ti-e rusine sa vorbesti cu el fata in fata, vorbeste pe facebook, cred ca ai putea sa incepi acolo o conversatie draguta, sau da-i un like..succes.happy

| Betty18 a răspuns:

Adauga-l pe facebook si da-i un coment. Te va recunoaste si te va baga el in seama daca isi doreste ceva!

| littlefirefy a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti cu el.sau macar sa il saluti sau ceva ca sa prinda el curaj sa vorbeasca cu tine...sau da-i add pe facebook si vorbiti acolowinking

| neutrino a răspuns:

Si uite asa, ai sa te plangi peste cateva luni, ca nu ai avut noroc. L-ai vazut, l-ai placut, l-ai vrut, te-a avut si a plecat. Sper sa ma insel eu.

| mikidelikkk explică (pentru neutrino):

Ai mare dreptate.el v.a pleca la facultate la Bucuresti ...si nu o sa il mai vad...

| Ekcstsy a răspuns:

Abordeaza-l pe facebook cu un like si un comment eventual si un simplu salut pe chat si lucrurile vor evolua daca simte si el ceva

| mikidelikkk explică:

Va multumesc foarte mult tuturor! Asa am sa fac cum mi.ati zis voi si sper sa reusesc straight face.

| Deiia99 a răspuns:

Hai, lasa baietii, pune mana pe carte.Esti prea mica.