| micheilla a întrebat:

Am o problema daca o pot numi asa. Sunt cu un baiat de 3 luni tin foarte mult la el cred ca tine la mine.laughing Chestia este ca eu sunt mai timida de felul meu el ma ia in brate ma saruta imi spune ca i-a fost dor de mine etc, eu nu "sar" pe el is mai la locul meu si el crede ca eu il resping, dar nu e asa tin foarte mult la el si vreau sa-i arat asta si nu vreau sa-l pierd din cauza timiditati mele.:@. Ce as putea face? Multumesc!

11 răspunsuri:
| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns:

Si eu sunt asa dar de la un timp m am schimbat..nu asa mult.ne am despartit odata sa stii..pt k a zis ca nu mai suporta., dar am inceput sa m schimb.si stii de ce? pentru ca nu tin la el cum tineam atunci..acum il iubesc mult si poate de aia.happy o sa te schimbi..atunci cand o sa realizezi ca e bine sa fii si tu la fel ca el. si un sfat >:d< ....sa nu fii exact ca el..sa fii dulce dar nu asa..nu murii in curu ` lui.crede ma. avem de castigat si din astawinking

| Annim a răspuns:

straight face Pai, fata draga dupa parerea mea nu esti destul de familiarizata cu el. Ei bine la toti ne place sa stringem fetele in brate dar nu toti incercam sa dezvoltam o relatie trainica cu partenera noastra. De fapt nu exista un remediu eficient in aceasta privinta, pur si simplu trebuie cit mai mult sa comunicati pentru ca sa ti se ofere ocazia sa treci peste aceasta bariera a timiditatii.

| micheilla explică (pentru Annim):

Adica vrei sa spui ca el nu tine la mine sau ce?

| Annim a răspuns (pentru micheilla):

Mmm, pai asta doar tu stii, dar totusi poti avea si iluzia ca tine doar pentru gesturile lui romantice, dar pe ocolite cam asta vreau sa spun : nu isi dedica destul timp pentru tine, stie doar de imbratisari saruturi si affectiune, si cam nu prea ii este pe primul plan comunicarea in relatia voastra. Eu astfel mi-l imaginez nu te supara, nu am nici un motiv sa te ofensez. Daca ma insel atunci descrie-mil din perspectiva ta.

| micheilla explică (pentru Annim):

Eu cand am spus ca ma alinta si ca ma imbratiseaza am vrut sa fac o comparatie intre mine si el. Nu e asa cum l-ai descris tu daca era asa nu-mi suporta toate crizele mele( cand m-a luam de el de la nimic) nu accepta sa-i vorbesc urat. Zilele astea mi-a spus sa o luam de la inceput si sa uitam de toate certurile si neintelegerile intre noi. Si m-am gandit daca o luam de la inceput sa fiu si eu mai dulce...

| Annim a răspuns (pentru micheilla):

Biiiine,, nu mi-ai cam dat o descriere dar cel putin raspunde-mi la o intrebare :
De cite ori va vedeti pe saptamana/Luna?

| neutrino a răspuns:

Mergi pe linia ta cu toate riscurile.

| val31989 a răspuns:

Salut,eu tot sint timida,dar nu-i nimic asa esti tu,trebuie doar s-ai spui ca asta e caracterul tau, sa te iubeasca asa cum esti, sint sigura ca va intelege. Fetele timide, adica linistite sint foarte cool(nici timiditatea in exces nu e prea buna), dar nu cred ca fetele ce rid si la luna si stele sint mai bunebig grin
asa ca succese!winking
Fundita?

| Sheisshe a răspuns:

Hai sa iti zic ceva...
O amica, ...fosta colega(L) ma tot ruga sa vin sa mi-l arate pe pr ei (M).si nu am putut.Dar ea a plecat in Italia 3 saptamana, timp in care cmbp a mea si o pr buuna de a ei(C) m-a dus la el.De prima data imi zicea iubi si vorbea frumos cu mine.
"Cristina, cine e ngerul acela de langa tine?'
Nu voi uita niciodata asta.
In fine..mai multe chesti...M si L s-au despartit
El i-a zis lui L ca ii place de mine si restul.O saopt si ecva a durat sa ne combinam, dar ne cunosteam de o lunahappy.
No...mai multe faze, si pana la final cica doar m-a folosit sa o enerveze pe L, dar faza e ca...
El ma alinta mereu si ma imbratisa, nu voi uita cum imi zicea"Nu mai fi suparata, ingeraso".
Dar la fel ca tine, nu sunt cu dulcegariile eu.Si nu ii ziceam cam nimic, si nu il prea imbratisam.Si asa, s-a dus de rahat relatia noastra.

Incerca cateodata sa il alinti si restul:*
succes
bye bye >big grin

| micheilla explică (pentru Sheisshe):

Aha...deci ce incerci tu sa-mi spui e sa fiu mai tandra cu el ca sa nu-l pierd? El a spus ca ma iubeste asa cum sunt si sa nu ma schimb..Ma rog..am sa fiu mai dulce cu el laughing)

| ToniBoai a răspuns:

Te rog exteriorizeaza-ti sentimentele fata de el, altfel el se va simti ca ultimul baiat pe care l-ai vrea vreodata pe lumea asta. Si iubita mea era la'fel la inceput... Dupa un timp a inceput sa se exteriorizeze si parca relatia noastra e mai puternica happy. Doar fa-o si o sa vezi ce bine o sa fie! happy