| Mynni3 a întrebat:

Stiu ca aceasta intrebare pe care o sa o spun pare putin jalnica dar as vrea sa stiu de ce ceilalti nu ma pot acepta si sunt criticata de foarte multe ori de felul cum arat eu sunt mai plinuta si am si probleme cu dantura din cauza dulciurilor foarte multe mancate cand eram mica poate ca am si eu gura cam mare dar cand ma intalnesc cu un baiat ma fac la fata ca o rosie si trebuie sa schimb ceva la mine sau care este problema ce sa fac?sadsadsadsadsadsadsadsad: Iar acum in toamna ma voi duce la liceu si cred ma voi face de ras din cauza timiditati mele!

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Trebuie sa lucrezi la increderea in tine. Daca te deranjeaza silueta, atunci apuca-te de sport. Apuca-te de un sport care-ti face placere. Cele mai recomandate ar fi alergatul si innotul. Mai poti face pe acasa: sa dansezi, sa faci niste abdomene, niste genoflexiuni etc. Incearca sa umbli putin si la alimentatie: inlocuieste painea alba cu cea neagra, renunta la dulciuri (sau macar rareste si scade cantitatea de dulciuri consumate daca simti ca nu rezisti fara ele) renunta la mancarurile grase gen fast-food. Bea 2l de apa pe zi (sunt excluse sucurile din comert, doar sucurile naturale facute de tine acasa sunt bune) mananca multe fructe si legume proaspete.
Succes!

| Liviu a răspuns:

Depinde cat de mare estilaughing
Daca ai 1, 50 si 100 de kg e gravhappy
eu personal sunt ditamai animalu de mare
o sa ating suta din nou, dar asta nu ma deranjeazahappy am putinica burtica dar nalaughing
Oricum, mie imi plac fetele plinute, alea slabe nu prea ca... am probleme cand le tin in bratelaughing
Stai calma, la unii baieti le plac fetele plinutebig grin nu imi plac slabutelestraight face

| Skia a răspuns:

Ce? draga mea sa nu iti fie rusine niciodata de corpul pe care il ai, incearca sa cauti un regim pe net si daca ai vointa vei slabiwinking cat despre emotii hehe asa e la inceput dar o sa vezi ca daca incerci sa te abtii si sa fii mai fericita, nu trebuie sa sari asa si sa te emotionezi zicand " aoleu vine fat frumos ce sa faaac? " si sa te rosesti o sa isi dea seama, trebuie sa stai calma sa fii mai indrasneata sa il saluti si poate iti vei face prieteni happy dar mai intai ocupate de sunculite si eu tin regim pentru ca nu vreau sa am burtica, unele persoane daca mananca nu se ingrasa deloc rolling on the floor dar la noi nu se poate asa ca eu zic sa cauti pe net si vei gasi. Revenim la baieti daca apare unul nu trebuie sa te agiti si mie imi sar in ochi cateodata dar ma comport calm. sau indiferent rolling on the floor uneori ma duc mai aproape si ma fac ca imi trebuie altceva numai ca sa ma holbez sa studiez sa vad cum arata... asa ca zic sa imi asculti sfaturile si te vei obisnui Bafta!