| AriaMontgomery a întrebat:

am o problema, de curandam intalnit un baiat care e mai mare decat mine cu 6 ani iar eu am 16 cum sa le spun alor mei ca mie imi place de acest baiat si ca sentimentul e reciproc,ca el nu vrea nimic mai mult de la mine si ca am incredere in el,vreau sa ma inteleaga ai mei si sa ma lase sa am o relatie cu el,vreun sfat va rog, funda!

3 răspunsuri:
| AriannaAri a răspuns:

Buna,
Ai putea incerca sa il inviti la tine, sa ii faci cunostinta cu parintii tai.
Te sfatuiesc sa procedezi asa pentru ca si eu am facut la fel, bine, ca de obicei, tata nu a prea fost de acord dar mama da. Dupa, el a inceput sa vina in fiecare saptamana la mine acasa, sa vorbeasca din ce in ce mai mult cu ai mei si pana la urma a reusit sa se faca placut de ei iar acum se inteleg super. Mentionez ca si intre noi este o diferenta de varsta (eu 15 iar el 19) dar inca suntem impreuna de aproape 2 ani.
Bafta.

| RammsteinHH a răspuns:

Depinde de temperamentul parintilor tai.
Aia crezi tu ca el nu vrea nimic de la tine.
Are 22 de ani... crezi ca sta cu tine numai asa sa va plimbati?

| Bianca2610 a răspuns:

Pai incearca sa vorbesti cu ai tai, spunandu-le despre el, descrie-l ca pe un baiat cu multe calitati, ascunde-i defectele ca o sa aiba el pe viitor, daca o sa ramaneti impreuna, sa si le ascunda si spune-le alor tai ca sentimentele sunt reciproce.Acum depinde si de parintii tai, ce fel de oameni sunt ca eu as putea sa iti dau "n" sfaturi dar depinde de persoanele lor, cum sunt etc.Mult succes!