| micheilla a întrebat:

Am o problema de ieri a inceput sa-mi placa de Alex desi are prietena (si eu am prieten). Se purta frumos cu mine era atent ma mai lua in brate se comport de parca nu ar avea prietena era foarte atent cu mine ma chema oriunde mergea si el radeam impreuna era ok. Pana si un prieten ne-a intrebat daca suntem impreuna. Nu stiu ce sa fac din comportamentul lui reies e ca tine la mine si mar simpatiza, dar ce sa fac?! Vreau niste sfaturi. Multumesc

11 răspunsuri:
| ViVi99 a răspuns:

Pai este posibil ca el sa te considere o amica mai apropiata. Nu cred ca ar face asa ceva, decat daca nu mai tine la prietena sa sau ar vrea sa vada daca tu cedezi ispitei. Poate ca iubitul tau l-a pus sa-ti faca asa ca sa vada daca-l inseli. Cel mai bine este sa ramai pe loc, sa nu incepi sa-l pupi sau sa-l iei in barte cand il vezi sau cand te ia si el. indeparteaza-te usor de el. daca intr-adevar te place, cel mai bine este sa te desparti de iubitul tau (in caz ca Alex este mai misto, se comport mai bien cu tine etc) si sa fi cu Alex. Acuma poate ca el sa nu te placa, deci nu te grabi sa te desparti de iubitul tau. Poate ca el inca-si iubeste iubita si nu vrea o noua relatie, lundu-te in barte si purtandu-se frumos cu tine doar asa, de forma. Vorbeste cu el pe mess sa afli mai multe chestii ca de exemplu daca se intelege bien cu iubita lui etc. Nu-i da impresia ca-l placi, chiar daca tu il placi, pentru ca asa poate afla iubitul tau ca-l placi pe Alex si sa se desparta de tine, Alex apoi razand de tine. poate ca el vrea sa te faca sa cazi in ispita, doar ca tu sa te desparti de actualul tau iubit. Nu se stie ce vrea, baietii sunt smecheri, deci ai grija! asta nu inseamna ca trebuie sa-l ignori, ci sa vorbesti cu el, sa va salutati etc. Daca te mai ia in brate, ia-l la intrebari. Nu trebuie sa pari o fata usoara, care se indragosteste de baieti doar pentru ca vprbesc frumos cu ele. Tot ce trebuie sa faci este sa vorbesti cu Alex si sa aflii motivul pentru care el se poarta asa cu tine. Bafta!

| micheilla explică (pentru ViVi99):

Da m-am gandit la asta da Alex nu e genul de baiat. Adica a vaut grija de mine cat timp mi-a fost rau imi facea masaj la cap si mia adus ceva de mancat k imi era rau. Acum nu stiu ce sa fac ce sa cred.

| micheilla explică (pentru ViVi99):

Si nu e de mult timp cu iubita lui s-au compinat cu 4 zile inainte sa ma combin eu cu iubitul meu sunt de 4 luni. Adica ma rog e cv timp.thinking

| micheilla explică:

raised eyebrows..Are prietena si nu vreau sa ma bag in relatia lor. Si nici pe a mea sa o stric.

| esco a răspuns:

Discuta cu el despre asta, in functie de ce vrei tu.si luati o decizie.

| micheilla explică (pentru esco):

Poi eu sunt cam timida si nu prea pot sa-i spun ca-mi place de el si ca tin foarte mult la fel. Da pe zi ce trece ne apropiem mai mult unu de altu si nu stiu ce sa fac. El nu prea se intalneste cu iubita lui se intalnesc rare ori, iar atunci cand aud ca se intalnesc ma macina ceva adica imi schimb starea imediat sunt suparata si chestii de genu. El este apropiat de mine desi ne cunoastem de cateva zile. Ce sa faccrying?!

| esco a răspuns (pentru micheilla):

Fa ce iti spune inima!

| CreierSupersonic a răspuns:

Continua tot asa laughing

| micheilla explică (pentru CreierSupersonic):

raised eyebrows are prietena si nu vreau sa ma bag in relatia lor si nici pe a mea sa nu o stric.

| CreierSupersonic a răspuns:

Atunci ii spui in fata ca dupa ce ramaneti ambii fara prieten/prietena veti continua.Simplu

| bossu201 a răspuns:

Uite niste sfaturi eu zic ca baiatul este de nota10000000000 stii ce? daca u ai prieten el are prietena dk nu va faceti cei mai buni prieteni? sa iesiti cand vreti la un suc toti 4 sau ma rog doar voi 2 deci e super de treaba tipul funda?