| Xayfer a întrebat:

Am o problema grava
Imi place de o fata de pe facebook si mi-e oarecum frica sa vorbesc cu ea... nu am vorbit in viata mea cu fata aia nici nu cred ca ma cunoaste...
inceputul de conversatie o sa fie ceva de genu
Buna
Ce faci?
bine tu?
Bine... (pauza) moare inspiratia deci ajutor laughing

Răspuns Câştigător
| Lothar a răspuns:

So, hi
"mi-e oarecum frica sa vorbesc cu ea" :
Inseamna ca tipa e foarte urata sau seamana cu Vlad Tepes ca altfel nu stiu de ce ti ar fi frica de o persoana (te gandesti asa, e ca si mine : in primul rand e om, si ea simte emotiile pe care le simt si eu, doar pentru ca tu crezi ca arata bine sau rau nu inseamna ca tipa e o zeita si tu esti un nimeni, tu esti dragut si nu ai ce pierde, pierzi doar daca esti idiot si lasi sa treaca pe langa tine)
fii original (fara buna, ce faci - pare cam de.tip normal)
Te poti uita ce i place fetei (vezi pe facebook la aprecieri sau nu stiu cauta pe acolo ce apreciaza, daca gasesti intereseaza te de subiectele alea si pregateste te dinainte ce sa i spui)
Arata i ca esti diferit (intr un sens bun), incearca sa patrunzi in viata ei privata si fa o sa ti spuna cat mai multe despre ea fara sa para un interogatoriu

2 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Spune-i că ai văzut-o odată că se căca într-un veceu public și de atunci îi simți mirosul mereu.

Glumesc, stai calm și vorbește cu ea ca un om normal. Evită întrebările care te blochează. Până la urmă, nu-i treaba ta ce face ea, iar dacă tot vrei să știi, tocmai ți-a răspuns.

| madalinanicolae97 a răspuns:

Ai auzit de sinceritate? Curaj ca nu te omoară cu un mesaj