| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU

Am o problema la care as dori sa-mi dati cateva sfaturi...

Imi place de cea mai buna prietena a mea.
Suntem prieteni de 2 ani si ne intelegem de minune, ne iubim foarte mult ca intre prieteni dar eu simt ceva mai mult pentru ea.
Acum, eu nu stiu daca ea ma place dar a dat cateva semne care m-au facut sa cred ca ma place dar nu stiu deloc daca da sau nu.
In ultimul timp am hotarat sa ii spun intr-un anume fel si la momentul potrivit dar nu stiu ce sa fac. Voi ce sfat imi dati?

7 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Eu iti recomand sa iti iei gandul. O prietenie ar trebui sa ramana doar o prietenie. Daca era baiat nu ai fi vrut sa fiti impreuna, nu? Esti baiat si noi vrem sa f**** tot ce prindem, cu atat mai mult cu cat ne intelegem foarte bine cu fata. O sa regreti pana la urma daca continui happy Dar daca tot vrei sa vezi daca te place si cine stie poate chiar v-ati potrivi, atunci invit-o acasa la tine sa stea peste noapte si sa va uitati la filme de cuplu gen doi prieteni care devin iubiti, etc ca sa ii dai mesaje. Si incerci in acelasi timp sa te apropii mai fizic de ea, cu atingeri cu "masaje" si vezi daca accepta sau nu. Daca nu vrea sper ca este destul de matura si hotarata sa iti refuze avansurile. Sau daca nu accepta sa ramana la tine peste noapte si asta ar putea fi un semn ca nu vrea sa va apropiati mai mult. Oricum ar fi, ai grija.

| anonim_4396 explică (pentru EnvyU):

Îți mulțumesc din suflet pentru sfat dar ceea ce vreau sa iti mai spun este ca intenția mea nu este sa o f** ci sa îmi arat dragostea și admirația fata de ea prin aceasta legătură pe care eu mi-aș dori sa o creez. Și da, știu ca noi băieții asta vrem de la o fata mai întâi dar eu chiar nu.

| EnvyU a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai si acum nu iti arati admiratia si dragostea? ai zis ca va iubiti foarte mult ca prieteni, tu ai deja o legatura, doar ca vrei sa o saruti si sa o mangai si sa faceti dragoste. E nasol ca daca tu iti gasesti o gagica o sa iti fie gandul la prietena ta si nu la iubita. Si la fel daca isi gaseste ea pe unu o sa fi mereu suparat si gelos. Si asta mai ales daca nu o sa mearga treaba cu urmatorul pas. Dar faci cum crezi ca e mai bine, gaseste un loc mai intim si vorbeste-i serios despre ce simti pentru ea si vezi ce zice.

| corbulalbrosu a răspuns:

Sa nu mai amani un lucru careparea fi ceva evident.Pur si simplu ii spui fara inflorituri ca ai dori sa treceti la un nou nivel al relatiei voastre si sa va transformati dintr-o pereche de buni prieteni intr-un cuplu de 2 iubiti.Fiind prieteni care va cunoasteti iti va fi foarte usor sa-i explici sentimentele ce te anima alegand un cadru mai romantic cum ar fi o banca intr-un parc.

| anonim_4396 explică (pentru corbulalbrosu):

Dar problema care ma macina este ca eu nu stiu daca ea ma place si mi-e tema de un refuz sad

| corbulalbrosu a răspuns (pentru anonim_4396):

Decat sa traiesti intro continua incertitudine si sa afli un lucru care te-ar mahni/intrista intr-un viitor candva, mai bine afli acum pentru a sti cum sa procedezi in continuare. Crede-ma ca este mai bine sa afli acum un eventual adevar dureros pe moment decat prea tarziu si sa-ti para rau ca ti-ai irosit fara rost cei mai frumosi ani dintr-o teama nejustificata.

| YukiKando a răspuns:

Eu cred ca tipa si.a dat seama, eu zic sa nu interci sa spui ceva. Prietenia ramane prietenie, da poate totul merge bine si frumos pana la un moment dat, cand o sa va despartiti. Si prietenia voastra dusa a fost. E bine sa ramaneti doar la stadiul e prieteni foarte buni, nimic mai mult. Sper ca te.am ajutat. ^^ Imi pare rau daca te, am ranit intr.un fel. Vreau sa ajut doar. ^^ Bafta.