| nosferatu15 a întrebat:

M`am hotarat sa-i spun ce simt pentru ea. Dar as vrea sa-mi dati o idee cum sa fie momentul potrivit fara sa par ridicol.

Răspuns Câştigător
| Daiana90 a răspuns:

Nimic mai simplu:pe. te duci la ea, ii spui ca o simpatizezi si ca vrei sa stie lucrul asta.ii specifici ca nu vrei ca nimic sa se schimbe intre voi din momentul in care i-ai marturisit ce simti in cazul in care ea nu te place.trebuie sa ii spui foarte calm,ca un om matur,ca si cand nu e mare lucru sa spui ce simti, in sensul ca nu e ceva rusinos sau iesit din comun, ci ba din contra ceva normal si demn de admirat.sa nu iti fie rusine nici 1%.o placi, asta e si sa auda toti, tu ai avut curajul sa ii spui si bravo tie.macar nu ramai cu regrete. mie cand imi spuneau baietii ca ma plac,ma comportam ca si cand era ceva firesc,nu ii ocoleam sau ii faceam sa se simta stanjeniti. daca era sa fie mergeam si eu mai departe, daca nu, le explicam ca nu simt nimic pentru ei sau ca nu sunt pregatita.deci fata aia daca e calumea nu va considera ca te faci de ras,si nu te va considera ridicol,stai linisit. spune-i asta ca si cand ar fi cel mai normal lucru de pe pamant "imi place de tine,nu e mare lucru sau ceva anormal". atunci ea iti va spune daca te place sau nu, sau o intrebi "tu ce parere ai despre mine?" iar daca e ceva negativ, ii spui ca vrei ca totul sa ramana la fel ca inaintehappy.

3 răspunsuri:
| MyFirstLove a răspuns:

Cand o vezi singura intri in vorba cu ea si ii spui, sau o inviti la un suc si ii spui happy

| ROCKERforever14 a răspuns:

Cind sunteti singuri si te simpti increzut intreab-o tu vri sa ai un prieten si daca da pai eu as vrea sa fiu cu tine ca ma simt atras de tine cind te vad simt ca zbor tu ma faci sa zimbesc si sa vad lumea cu alti ochi doar tu ma poti face fericit si atele bafta sper mult sati mearga da o sa fie ok bafta

| nosferatu15 explică:

Si cum as putea formula continutul?straight face