| maya145 a întrebat:

am o problema mai ciudata. Cunosc un baiat, dar nu suntem nici prieteni, nici necunoscuti, nu stiu exact ce suntem. Eu ma simt foarte atrasa de el. Unii zic ca si el ma place. Si am inceput sa cred si eu asta pentru ca: am observat ca in ultimul timp se uita la mine si cand ma uit la el intoarce privirea, mereu se balbaie cand vorbeste cu mine, mereu gaseste cu ceva cu care sa se lauda in fata mea, ma tachineaza, imi deschide mereu usa si este gelos cand stau cu alti baieti in afara de el. Am incercat sa ii trimit cerere de prietenie pe facebook dar nu mi-a acceptat-o, iar la o prietena de-a mea pe care nici nu o cunoaste da.
Ce sa inteleg din asta? Ma place sau nu? Niciodata nu am mai simtit asta pentru un baiat dar nici nu vreau sa ma implic in relatii inca.(am 14 ani)

Răspuns Câştigător
| gingergirl1 a răspuns:

Hmm...cupcake are dreptate!
De ce nu vorbesti cu el...sa lamuriti si voi situatia laughing Si eu am trecut prin ce treci tu si iti dau 2 MARI SFATURI : 1 NICIODATA, dar NICIODATA sa nu faci primul pas, pentru ca o sa te ia de proasta si te joaca pe degete de n-ai treaba (bineinteles, depinde de baiatwinking in plus, e si "reputatia" ta de fata.si 2.Sa nu mai incerci daca nu te placewinking -pentru ca e in zadar si o sa il si enervezi.
Eu iti spun din "mica mea exerienta"laughing
Tot asa,cred ca de un an de zile imi place de un tip,am aflat de el dintr-o "greseala",il vazusem doar de fb pana atunci,dar era din cartier de la mine, sti? In fine, imi acceptase mie cererea dar nici nu ne cunosteam laughing Si ma rog, intr-o sambata ne vazusem(nu numai noi doi, ers cu gasca si am stat si eu cu eilaughing Inca de atunci mi se paruse ok...la inceput era foarte ok,dar acum din pacate s-a cam schimbat sad
Vazusem eu ca imi raspundea la mesaje,vorbea cu mine,era amici intr-un fel. Si eu tot insistam,gen il zapaceam pe fb,il urmaream si nu mi-a spus niciodata in fata dar il cam enervam si am lasat-o balta,e poveste luuunga de tot dar ma rezum doar aici, si de de zic eu ca te joaca pe degete? El stie ca il plac si ma cauta doar cand avea nevoie de mine straight face Gen: cand ma tocat pana i-am dat parola de la facebook.ul meu laughing E complicat un pic dar mi-a promis ca pot a am incredere in el, ca nu se uita la nimic si ca nu sa mai intre, baiatul chiar a fost de incredere sti, dar s-a laudat la toata lumea ca are parola mea si bineinteles ca am schimbat-o.
Eu una te sfatuisc totusi sa te faci placuta.in preajma lui si lasa-l pe el sa faca "primul pas"
Legat de facebook, eu am asteptat 3 luni de zile sa imi accepte cerea pe fb un tip de care.mi-a placut laughing))

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Trebuie sa intelegi ca el inca nu este interesat de tine, in vederea unei relatii.

| Cupcake a răspuns:

Pai si daca vrei sa te implici in relatii inca de ce iti bati capul? Daca vei afla ca el chiar te place, ce rezolvi daca tu nu vrei nimic serios? Nu vei face decat sa te amagesti aiurea si sa te fi intrebat "oare ce s-ar fi intamplat daca?".