| fifidafgsh a întrebat:

Heii TPU! Îmi place de un băiat, adica arata foarte bine si e din aceeasi statie cu mine si din acelasi liceu doar cu un an mai mare, si i-am dat cerere de prietenie acum un an si nu cred ca m- ia acceptat-o iar acum nu pot sa ii mai dau ma lasa doar sa ii vad profilul si sa ii trimit mesaj, ce se putea face sa vorbesc cu el sa ii arat ca il plac pentru ca sunt sigura ca si el ma place, se uita incontinu la mine daca vorbesc cu ceva persoane pe care el la cunoaste vine si el sa aude ca vb si chestii de genu. Ieri am îmbrățișat un băiat cu care ma întelegeam bine de mult si el m-a vazut si a fost asa dezamăgit adica i-am vazut dezamăgirea in ochi

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Copilul care nu plange nu primeste tata/nu suge si risca sa moara de foame. Deoarece nu ii arati pe fata, sau nu-i spui in mod direct ca doresti sa deveniti prieteni fiindca tu esti cea care l-ar face fericit, s-ar putea ca el sa nu-si dea seama. Sau este inhibat de faptul ca ai si alti prieteni (comuni) care probabil i-au spus ca te doresc si acest lucru il deruteaza. Nu trebuie sa faci sau sa-i spui nimic in plus decat ca doresti sa deveniti prieteni...foarte buni. Succes!

| antoniaidk a răspuns:

Prima oara invata sa scrii si apoi uita-te la baieti.

| Dontsaygoodbye a răspuns:

Data viitoare când îl vezi, vorbește cu el.

| VreauSaAjut2000 a răspuns:

Pai, avand in vedere ca vorbesti cu persoane pe care le cunoaste, inseamna ca aveti prieteni comuni si asa ai avea o sansa sa intri in vorba cu el, dar acum nu prea vin in minte metode convenabile...