| SpeșălGirl a întrebat:

Am o problema urgenta! Am iesit cu prietenul meu astazi si am mers acasa la un amic pentru ca era frig afara si batea vantul.Ne-am dus acolo, intre timp amicul ala plecase pana jos.Cand am ramas singuri, prietenul meu a inceput sa ma sarute.era ok, pana cand se ducea prea departe.Am inceput sa ii trag usor mainile de pe mine, dar nu zicea nimic.Cand am vazut ca nu termina, m-am ridicat si i-am explicat ca eu nu fac asa ceva la varsta de 15 si ca in niciun caz nu sunt de acord.El a mai incercat sa ma convinga o data, dar dupa si-a cerut scuze, a spus ca e un prost si ma roaga sa il iert.Si el are tot 15 ani, insa bomba este ca sunt in relatie cu el de doar 3 zile! Sa ma despart de el? Sau nu, avand in vedere ca e de acord sa nu facem nimic?

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sincer, o fata care merge acasa la un barbat dupa 3 zile de relatie (sau la hotel sau la un prieten) sem, nalizeaza ca isi doreste o aventura sexuala scurta si fara obligatii. Tu crezi ca esti complet diferita, ca asta este valabil pentru absolut toate celelalte fete din lume, dar numaipentru tine nu ca esti speciala. De fapt, gresesti, ai dat un semnal pe care nu iti doreai si apoi te miri ca baiatul s-a comportat conform semnalului (te-ai comportat ca si cum ai fi fost dispusa sa faci sex si cu el si cu prietenul lui, fara sa ceri bani sau altceva in schimb).
Trebuie sa inveti sa te respecti tu si abia apoi sa ceri respect de la cei din jur. Niciodata o fata nu se duce acasa la un barbat daca nu are de gand sa se culce cu el in acel moment. Daca e frig, mergeti la o cofetarie. Sau la tine acasa dar in prezenta unui adult (unul dintre parinti). Niciodata la el acasa (doar daca te insoteste unul din parintii tai). vei merge singura acasa doar la barbatul cu care ai o relatie foarte serioasa (cel cu care esti pregatita sa te muti si numai in momentul in care esti pregatita de asta). Daca ai sa te comporti ca o prostituata ieftina (merg acasa la barbati, nu conteaza la cine, cu cine, fara parinti, fara mofturi), nu te mira ca esti tratata ca atare. Oamneii ne trateaza asa cum considera ca meritam dupa comportamentul nostru.

| Salontanul a răspuns (pentru Brigaela):

Bravo Brigaela! Un raspuns "adevarat" si ti-am dat un "inteligent" ca nu pot sa-ti dau "Funda".

| Brigaela a răspuns (pentru Salontanul):

Multumesc.

| SpeșălGirl explică (pentru Brigaela):

Nu e barbat, e doar un copil, am mers acasa la prietenul lui deoarece ma gandeam ca nu are ce sa se intample rau si ca sexul este iesit din discutii.Nu ma gandeam ca la varsa asta ar putea sa conceapa asa ceva.Credeam ca doar o sa bem suc.Nu m-a fortat, nu mi-a facut nimeni nimic dar numai faptul ca il bate gandul de a face asa ceva m-a suparat.Si am mers doar pentru ca era si prietenul meu care-l cunostea pe acest amic de foarte multi ani.Asta nu inseamna ca ma duc acasa la oricine, oricand.Astazi prietenul meu a venit la mine acasa cu un trandafir si m-a rugat sa il iert, dar nu cred ca o s-o fac.

| Brigaela a răspuns (pentru SpeșălGirl):

Exista nenumarate prostituate de varsta ta.
Daca te consideri copil, atunci nu ai prieten si nu mergi la nimeni acasa fara un parinte (nici la un copil, nici la un adult).
Daca poti avea prieten, fii sigura ca esti la varsta la acre sexul se ia in considerare. daca te comporti indecent si vulgar, vei fi tratata indecent. Nu putea as te invite la un suc fara unul din parintii tai, tie nu ti se pare absurd? Eu stiu ca la petrecerile de copii, acestia sunt insotiti de adulti. Tu ce cautai la un suc fara un parinte?
Era absolut normal sa se gandeasca la asa ceva, atata timp cat tu ai o relatie la varsta ta. O relatie inseamna drumul spre sex. Viteza este stabilita de fata. daca fata se respecta, este decenta, nu umbla noptile, nu accepta pipaieli, nu merge acasa pe la barbati, nu isi pune poalele in cap, baiatul o va trata ca pe o doamna. Daca fata se comporta ca tine, el va incerca sa profite. Cat de mult va incerca, depinde de educatia lui. Daca e bine educat, te va ierta ca ti-ai pus poalele in cap si ai mers la el acasa si va veni cu un trandafir. daca e prost educat, te va forta sa te culci si cu el si cu prietenul lui si, eventual, cu inca 2-3 luati de pe strada. multumeste lui Dumnezeu ca ai avut noroc si el a avut mult mai mulat educatie ca tine. daca vei ontinua sa mergi pe la barbati pe acasa pentru diferite pretexte, sustinand apoi ca tu nu te-ai gandit, desi era evident, sa stii ca o sa ti se intample lucruri rele. parintii isi invata copiii: o fata decenta nu merge niciodata la un baiat acasa. Poti incerca o fata invitand-o la tine acasa: daca e cuminte, va refuza politicos, daca accepta, mai bine te feresti de ea. Multumeste-i partenerului tau ca ti-a mai dat o sansa si incearca sa recuperezi purtandu-te normal pentru o fata de varsta ta. Esti norocoasa ca nu ai patit ceea ce era de asteptat in situatia in care te-ai pus. Nu cred ca poti fi atat de nestiutoare incat sa pretinzi ca ai uitat ca un copil nu merge la alti copii acasa decat insotit de parinti, cred mai degraba, asa cum am zis, ca te-ai dat mare si ai vrut sa demonstrezi ca tu esti mai cu mot. Si puteai sa te nenorocesti pe viata, sunt sute de fete care au facut exact a tine si au ajuns fie violate, fie vandute pentru prostitutie in Turcia, fie omorate. Unele de varsta ta, altele mai mici, altele mai mari. Toate fitoase si cu idei stupideȘ credeam ca ma invita la el acasa sa bem un suc, credeam ca isi invita prietenii sa jucam remi, credeam ca ma duce peste granita in porbagaj sa imi arate marea la bulgari. Ce ma uimeste este ca tu nici acum nu-ti dai seama ca singura vinovata esti tu, ca baiatul te-a supus unui test in urma caruia a stabilit ca esti usuratica si, cand a vazut ca te razgandesti, a avut buna-crestere si te-a lasat in pace. Singura persoana pe care poti fi suprata esti tu (bine, si parintii tai care nu stiu pe unde umbli si din vina carora ai ajuns sa ai prieten cu 2-3 anbi inainte de varsta normala si sa umbli pe la baieti pe-acasa in cautare de aventuri). iar el chiar nu are nici o vina, pana la urma, iti testezi prietena la inceputul relatiei, ca sa nu ai surprize mai tarziu.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Pai si in trei zile a incercat de doua ori sa te convinga sa o faceti? Clar nu vrea laughing) Eu cred ca-i disperat.

Pai de ce vrei sa te desparti de el? Daca tu nu vrei, nu vrei si nu o faci... Dar totusi daca el doar asta vrea si tu nu-i dai o sa se desparta repede de tine, ai dreptate, renunta la el.

| corbulalbrosu a răspuns:

Relatia nu poate continua multa vreme deoarece dorintele voastre sunt divergente. Ceea ce doreste si vrea el cu ardoare sa obtina din partea ta este in contradictie cu comportamentul si dorintele tale. Chiar daca pe moment va renunta foarte curand isi va reincerca norocul si daca din nou va fi refuzat poti fi convinsa ca te va parasi fara regrete. Discuta cu el si spune-i in fata ca esti hotarata sa-i refuzi si pe viitor avansurile sexuale, doar procedand astfel vei vedea cum va reactiona si care ii va fi raspunsul. Succes.

| Emilian65 a răspuns:

Felicitari ca nu ai cedat la insitentele lui de a face sex! Ca sa fii sigura ca nu se mai repeta scena, paraseste-l de urgenta.

| peperonies a răspuns:

Singurul motiv sa astepti 3 zile sa faci sex cu o fata e daca are 17 ani 11 luni si 28 de zile.

| Divy a răspuns:

Depinde de tine, dar eu te-aș sfătui că ar fi mai bine să te desparți de el dacă e așa pripit în exprimarea sentimentelor sau ai putea foarte bine să îi mai acorzi o singură șansă, iar dacă o pierde te pierde și pe tine.
"Don't let love bring you down" happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ok. Asta nu e o "problema urgenta" in nici un caz.

Si felicitari, ai ca iubit un taran si un porc. Mai asteapta cateva zile daca vrei sa vezi cum se dezlantuie un obsedat sexual.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

De ce pui intrebari despre ce e bine si ce e nu? Tu ce simti? Daca esti atrasa de el ramai. Daca nu simti nimic pentru el il parasesti.

| saftaiiustin a răspuns:

Continuati relatia cu el... daca sunteti in relatie de doar 3 zile inseamna ca te place mult si de aia a mers asa departe

:3

| MrCronos a răspuns:

Buna,
Eu asi zice sa te desparti de el pentru ca desi eu cred ca oricine merita o adoua sansa e mult prea exagerat ca a si incercat sa te conving dupa acea. Se vede clar ca are niste trasaturi perverse tinand cont ca iesiti doar de trei zile! Insa alegerea iti apartine. Funda?