| AlexandraBeatrice00 a întrebat:

Am o relatie cu prietenul meu de 6 luni. el are aproape 17 si eu am 14. avemo relatie la distanta, dar ne vedem in fiecare luna, si mereu cand ne vedem este foarte frumos.cum sa aflu ca el chiar ma iubeste?

2 răspunsuri:
| lucifer12345678 a răspuns:

La varsta asta este greu
diferenta e cam mare
dar totul e posibil

| EvaAnamaria a răspuns:

Buna! In primul rand, nu vreau sa te demoralizez. Esti inca micuta, el e mai mare ca tine, poate sa profite de tine... Baietii din ziua de astazi nu mai sunt seriosi, iti spun la telefon "te iubesc" si apoi merg si saruta alte fete. Va intalniti foarte rar, din punctul meu de vedere, el fiind mai mare decat tine, ar trebui sa ia atitudine si sa faca tot posibilul sa vina si sa te vada mai des. Tu chiar nu ai de unde sa stii ce face el acolo, nu ai certitudinea ca el nu te insala... sad. Ti-o spun din proprie experienta. Si eu am avut o relatie la distanta si a durat 2 ani de zile si apoi am aflat ca m-a inselat. Nu spun ca poate sa fie si el la fel, dar eu zic sa ai mare grija. E mai bine asa. Si daca iti cere sa intreti relatii cu el, te sfatuiesc sa refuzi. Repet: Esti micuta. Ai doar 14 ani big grin. Te pup, succes! :*