| Ralutzyy a întrebat:

Cum pot sa imi dau seama daca un baiat ma place? Eu il plac insa nu imi pot face curaj si sa ii spun ce simt! crying Daca el nu simte la fel cu sa fac sa ma placa? Va rog din suflet sa ma ajutati! Si va rog sa nu imi dati raspunsuri stupide gen: Daca nu te placi n-ai ce sa faci! ...etc.!

Dau fundita! big grin happy kiss

6 răspunsuri:
| didiDia a răspuns:

Raspunsul,,daca nu te place, n-ai ce sa faci'' nu este stupid, ci este o realitate. Tu chiar nu-ti dai seama ca nu poti forta pe nimeni sa te placa? Ori te place fara sa-i faci nimic, ori nu te place. Simplu.

Răspuns utilizator avertizat
| Dariusuu a răspuns:

Spune-i ce simti pentru el, va aprecia asta. Poate e genul de baiat timid care sta in banca lui, care asteapta sa se intample ceva.

N-ai nimic de pierdut daca i spui ce simti pentru el, daca e cineva care are de pierdut e el.

Doar spune-i.

Te pup.

| Raiiiisa a răspuns:

De ce faci multe greseala de a le spune voi baietilor ceea ce simtiti si nu ii lasati pe ei sa faca macar primul pas, chiar daca iti place de un baiat nu trebuie sa ii arati tot pentru ca prea putini sunt cei care merita si prea multi care nu stiu sa aprecieze si sa-si bata joc! Cel putin eu una nu cred ca te pot ajuta cu mai mult de atat, pot doar sa iti zic sa ai grija la tot ce spui ca mai apoi sa nu disperi pentru ca acestuia nu i-a pasat deloc.Si inca ceva, sa stii ca un baiat care place o fata si tine la ea, ar face orice sa fie cu acesta si fara ca ea sa ii zica tot ce simte din prima pentru el:*

| alex71yonutz a răspuns:

Buna,ar trebui sa iti faci curaj daca nu vrei sa il pierzi, intr-o pauza ia-l deoparte si spune-i ce simti pentru el..va aprecia si lasa timiditatea. Orcum Bafta

| ROsiuGabi a răspuns:

Apropiete de el fal sa te simta si arata-i sentimentele suptil si fa cumva ca sa te apropi de el cand sunteti singuri si atunci privestel in ochi si spune-i cal iubesti si ia-l in brate. Nu conteaza daca faci tu sau el primul pas asta e doar un mit. Cred in tine.