| AdinaAlexandra a întrebat:

am si eu o intrebare. Este posibil sa fiu insarcinata daca am avut primul contact sexual cu prietenul meu acum cateva zile, el a folosit prezervative Durex care nu au avut gauri si nu s-au rupt si cand s-a terminat a scos-o?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Din moment ce nu a avut loc nici un accident si prezervativul a ramas intact tot timpul, nu ai nici un motiv de ingrijorare, nu e posibila nici o sarcina.
happy

2 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Ca sa ramai insarcinata(in cazul in care nu se foloseste prezervativ, sau daca se rupe), ar trebui sa fii si in perioada de ovulatie, considerata perioada fertila ce ar tine 4-5 zile, la mijlocul ciclului menstrual.

| SorinTudor a răspuns:

Daca totul a decurs normal si nu s-a rupt prezervativul nu esti insarcinata.