| Ingriduuu a întrebat:

am si eu o intrebare. Eu plac din clasa mea trei baieti: Alex, Dragos si Andrei(nu neaparat in aceasta ordine)..cu toti am mai avut o relatie. Alex este mai timid dar imi place mult de el, se poarta frumos cu fetele, imi mai zambeste cateodata, in pauze stau si cu el si radem impreuna.cel putin avem o relatie de prietenie, Dragos, s-a mutat de la scoala mea si mereu ma gandesc la el, mi-e dor de el..mereu cand eram impreuna ne spuneam "te iubesc" de multe ori, in pauze il tineam de mana si el pe mine, ne petreceam destul de mult timp impreuna..si de vreo 3-4 luni nu am mai auzit nimic cu el, Andrei este inalt, face fotbal, este amuzant, si de la inceputul anului acesta scolar ne petrecem pauzele mai mereu impreuna, radem, si la un momentdat eu am stat un pic pe scaunul de langa el si a spus :S-a mutat cu iubitul ei., iar eu nu am stiut ce a vrut sa-mi spuna, a glumit sau a vrut sa spuna ca ii place de mine indirect Pe Andrei l-as alege pentru ca arata destul de bine si toate fetele il doresc, pe Alex l-as alege ca se poarta mereu frumos cu fetele si avem o prietenie destul de stransa, si pe Dragos l-as alege deoarece am avut peste 2 ani de relatie inainte. Intrebarea este: pe cine ziceti sa aleg? eu ii plac mult pe toti. P.S.- Eu sunt prea timida sa ii intreb fata in fata daca ma plac. happy Multumesc ca ati citit pana la final.

Răspuns Câştigător
| Biuletss a răspuns:

Pai eu ti-as recomanda sa il alegi pe Andrei pentru ca pe el il doresti mai mult.Nu conteaza cine vorbeste mai frumos cu fetele sau ca ai avut o relatie mai lunga cu altul.Si cu el o sa poti avea o relatie de durata daca o sa va intelegeti si o sa se comporte frumos cu tine.Eu ti-am spus parerea mea. Sper ca te-am ajutat.

| Ingriduuu explică (pentru Biuletss):

Dar de faza cu Andrei cand a spus:S-a mutat cu iubitul ei...tu ce zici a facut o gluma sau a vrut sa-mi transmita indirect ca ma place?

| Ingriduuu explică (pentru Biuletss):

Dar de faza cu Andrei cand a spus:S-a mutat cu iubitul ei, ce zici, a facut o gluma sau a vrut sa-mi transmita indirect ca ma place?

17 răspunsuri:
| BeastMaster a răspuns:

Ia-i pe toti trei.

| FreakzEmil a răspuns (pentru BeastMaster):

Tu gandesti inainte sa scrii?

| BeastMaster a răspuns (pentru FreakzEmil):

Nu.
Tu gandesti inainte sa ma intrebi tampenii?

| Ingriduuu explică (pentru BeastMaster):

Daca nu ti-a pasat de ce ai mai scris tampenii?

| Annim a răspuns:

laughing Ma-i facut sa rid. Pfff Anunta-ne cind te vei indragosti cu adevarat de cineva dar pinacind nu pune intrebari fara sens, nu poti fi sigura ca pe oricine ai alege te va accepta ca iubita azi esti dorita mine uitata asta-i lumea baietilor. Bye :********

Răspuns utilizator avertizat
| Annim a răspuns (pentru Grigore1239):

De ce te joci atit de mult cu aceste priviri? Da e oarecum placut momentul cind vi se intilnesc ochii si apare pe fata cuiva o motivatie de iubire insa nu cred ca trebuie sa mai continui aceste jocuri. Nu te deranja foarte mult din cauza colegului tau stefan, fetele rid la glumele oricui, umorul nu este un semn clar ca place persoana care a facut-o sa rida. Trebuie sa lupti pentru ea, daca te priveste deja ai un drum oarecare. Comunicati mai des pentru ca doar astfel o vei cuceri-o. Majoritatea fetelor asta si asteapta sa fie abordate ele doar ne dau sperante mici iar noi trebuie sa le treansformam din vis in realitate. Priveste-o atunci cind ea te priveste. Totusi nu cred ca ar trebui sa o ignori, tu doar o placi, mindria aici nu isi are locul. Stiu cum te simti pentru mine e usor sa-ti spun "socializeaza mai mult " si sa-mi vad de chestiile mele, insa nu uita ca ai doar o singura viata imagineaza-ti ca chiar mine ai putea fi mort dar totusi nu ia-i dezvaluit sentimentele acestei fete. Think about it! pentru orice eventualitati ma gasesti la aceasta dresa de email : vampire.vh@gmail.com

Răspuns utilizator avertizat
| Annim a răspuns (pentru Grigore1239):

Daca nu o bagi in seama se sfirseste pamintul, nu pentru mine dar pentru tine, pentru ca astfel treptat o pierzi. Nu astepta semnale de la ea semnaleaza tu o simpatie minima macar. Daca nu vorbeste cu tine absolut deloc asta nu inseamna ca nu vrea sa vorbeasca si nu-i trezesti interes. Fetele niciodata nu-ti vor vorbi daca tu nu vorbesti primul asta e o crunta regula sociala care s-a format din cauza nevoii barbatului de sex (dar asta deja e alta tema). Hai sa vorbim mai bine pe email ca sa nu deranjam userul care a pus aceasta intrebare. Ce adresa ai?

Răspuns utilizator avertizat
| BlackRose95 a răspuns:

Pe niciunul. Ai spus ca ai avut o relatie cu ei. Daca v-ati despartit asta inseamna ca ceva nu a mers bine deci nu prea va potriviti. Cauta altii nu scormonii in trecut.

| FreakzEmil a răspuns:

Deci iti zic scurt draga, ia-l pe acela pe care inima ta il vrea si il iubeste! happy

| kytty12 a răspuns:

Si eu am fost intr-o situatie ca tine dar eu i-am probat mai intai...Am rugat o buna prietena mai tupeista sa ai intrebe pe amandoi daca vrea sa fie cu ea, unul a spus ca da si unul ca nu pentru ca iubeste o alta fata ...si a specificat si cn.Si asa l-am ales pe el.Ai putea incerca si tu. Fundita?

| Ingriduuu explică (pentru kytty12):

La tine nu imi apare funda. crying
Dar o sa incerc sa te pun ca rasp. castigator.

| mayamaryamyng a răspuns:

Dupa parerea mea ar trebui sa le scrii cate un biletel de dragoste celor doi (Alex si Andrei) si vei afla din reactiile lor daca si ei vor sa fie cu tine.