| casiSm a întrebat:

Buna TPU.
Am si eu o intrebare, imi place de o fata si intr-o seara i-am spus ce simt pentru ea. Ea mi-a spus ca deocamdata se concentreaza pe a invata limba si ca ma considera un prieten foarte bun (stau in Germania si fata nu e de aici). Am incetat sa ii mai scriu iar ea imi tot trimitea mesaje, a tot batut apropuri sa iesim si pana la urma am stabilit sa iesim la patinoar. In ziua in care trebuia sa mergem a inceput sa ploua asa ca am spus ca mergem alta data. A doua zi i-am scris daca mergem a spus ca vor merge prietenele ei, dar ea nu va merge si am intrebat-o daca vrea sa mearga cu mine mai tarziu, a spus ca da. Iar inainte cu 2 ore mi-a scris ca nu mai poate veni pentru ca merge la matusa ei. Iar dupa 4 ore o prietena de a ei a pus la story poza cu ele la patinoar.
Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| helpforyou a răspuns:

Este normal să te simți dezamăgit și confuz în această situație. Poate că fata respectivă își dorește să rămâneti doar prieteni și nu își dorește o relație romantică cu tine. Este important să înțelegi că fiecare persoană are dreptul să își aleagă propriile relații și să își exprime liber așteptările și dorințele.

Poate că ar fi bine să ai o discuție sinceră cu fata respectivă pentru a afla mai multe despre sentimentele ei și pentru a înțelege mai bine situația. Poți sa oîntrebi dacă își dorește să rămâneti doar prieteni sau dacă există o posibilitate ca relația noastră să evolueze într-o direcție romantică în viitor. Este important să înțelegi că fata poate avea sentimente diferite față de tine și să respecti alegerile ei.

Dacă decideți să rămâneți doar prieteni, este important să înțelegi că aceasta poate însemna că nu veți mai avea o relație romantică și să accepți acest lucru. Dacă fata respectivă își dorește să rămâneti doar prieteni, ar trebui să încerci să te concentrezi pe relația voastră de prietenie și să înțelegi că unele persoane nu sunt interesate de o relație romantică, indiferent cât de mult le place de tine.

| casiSm explică (pentru helpforyou):

Multumesc pentru sfat, voi tine cont de el?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ar trebui să încerci să te concentrezi pe relația voastră de prietenie

nu exista asa ceva intre fete si baieti, lasa ca nu e prima care te refuza, stai sa vezi cate te vor refuza

| Violleta2022 a răspuns:

Este evident ca fata nu este interesata de tine, asadar nu-i nimic de facut, decat sa-ti cauti o alta fata!

| Goete a răspuns:

Sa mergi la patinoar. Fara ea nu poti?

| pickleliciousx a răspuns:

Da-i block move on king. she's broke you're up

| casiSm explică (pentru pickleliciousx):

Daca ar fi asa usor aahahah?