| adutza99 a întrebat:

am si eu o mare problema.acum vreo saptamana mi s-a intamplat sa ma uit la niste filmulete porno si sa ma excit si m-am masturbat, dar stiu ca nu e prea bine sa te masturbezi si vrau sa va intreb:daca ma mai excit ce sa fac?(in afara de masturbare) rog seriozitate

Răspuns Câştigător
| RetardedRacoons a răspuns:

Ba e foarte bine sa te masturbezi, asta daca nu vrei sa te trezesti la 13 ani ca ai mustata sau dracu mai stie ce. Ideea e ca orice lucru facut in exces e daunator, atata timp cat nu exagerezi nu e nimic rau.

15 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Curiozitatea astahee hee

| katy a răspuns:

La 13 ani iti arde de filme porno si intrebi ce sa faci daca te exciti.nu ti-e rusine ca citeste atata lume mizeriile tale...

| adutza99 explică (pentru katy):

Am uitat sa mentionez ca asta nu e contul meutongue e a lu' sora-mea eu am 17 ani si oricum indiferent de varsta trebuie sa imi raspunzi la intrebare nu sa imi faci morala.

| katy a răspuns (pentru adutza99):

Astea sunt scuze de doi bani, iar referitor la ce ai zis tu ca : " trebuie sa imi raspunzi la intrebare". stai usor iti raspundeam daca aveai o problema serioasa nu mancarici.scuze dar asta e parerea mea, sunt altii care chiar au probleme

| Alystar a răspuns:

Deci, cine zice ca nu e bine sa te masturbezi e idiot.
Nu e bine sa te masturbezi prea des, dar in schimb masturbarea te ajuta sa te cunosti, si cand vei avea un prieten si ve-ti face sex va trebui sa il indrumi pentru a te satisface. e benefica masturbarea dar nu in exces pentru ca la un moment dat iti va place mai mult masturbarea decat sexul cu un baiat.

| papusika97 a răspuns:

Pentru inceput nu te mai uita ca sa nu te exciti si apoi daca tot vrei sa te uiti o data pe luna nu are nimic daca te masturbezi

| dina05 a răspuns:

Daca te mai exciti, uite-te la desene :]]

| Prezidentul a răspuns:

Lasa-i pe baieti sa te satisfacawinking

| Irinasonny a răspuns:

Pai poti sa iti gasesti altceva de facut atata timp cat nu te uiti la filme porno sau nu te gandesti la sex nu te poti excita. sper ca te-am ajutat big grin

| adutza99 explică:

Vreau sa va intreb*

| Andreiena a răspuns:

Pai esti fata sau baiat?laughing)))))))))))

| adutza99 explică (pentru Andreiena):

Fata logic nu se vede dupa nume?laughing

| Andreiena a răspuns:

Pai atunci? incepeti viata sexuala laughing

| CiprianApostol a răspuns:

Nu e bine să masturbezi, pentru că dacă masturbezi, nu îți crește CUCU. Dacă iei o fată și nu poți să faci sex dacă ai cucu mic, Nu mai masturba​, lasă așa cucu. Iar dacă te uiți la porno, îți conține creier boală și dacă te duci la școală stai dependent dar și nu mai știi bine dacă iei nota mică, Dar nu mai gândi la porno, stai și fă ceva frumos și gândește-te ceva mai frumos.