| Deeiiutsa a întrebat:

Am si eu o mica problema big grin. Sper sa ma intelegeti si sa-mi dati cateva sfaturi happy..Va povestesc pe scurt poveste sh astept parerile! >:"
Deciiii.
Anul acesta in august a venit un baiat de 23 de ani care a fost vecin cu mine dar s-a mutat in Italia acum cativa ani si acum a venit sa-si faca casa in romania.Acest baiat este fratele fostului meu prieten(cu care eram in august cand a venit fratele lui). Baiatul acesta care a venit era foarte dragut dar nu aveam cu sa fiu cu el, eu eram cu fratele lui si mna sad, intre timp el si-a gasit o prietena dar eu ma intelegeam destul de bine cu el...Intr-o zi am mers cu el si m-am plimbat si el imi zicea sa ma despart de fratele lui si sa ma combin cu el ca fratele lui nu este de mine sh chestii de genu, imi zicea ca daca ma despart de fratele lui se desparte si el de prietena pe care o avea atunci.El intr-adevar s-a despartit de ea chiar a 2a zi sh apoi m-am certat si eu cu fratele lui pentru ca am auzit niste lucruri de el care nu mi-au convenit.
Ne intalneam zilnic fiind vecin cu mine era si normal.Si pana la urma m-am combinat cu el
Vorbea ft frumos cu mine, ieseam cu prieteni in oras si el le spunea tuturor ca este cu mine sh cand il chema cineva sa bea o bere ma intrebare daca il las sh le zicea celorlalti ca intreaba de nevasta.Totul era roz si frumos doar ca timpul trecea si el trebuia sa se intoarca in Italia inapoi la locul de munca.Inainte cu o saptamana sa plece imi zicea ca pleaca si se intoarce in august 2013 si ca nu mai pleaca niciodata in alta tara.
In ziua cand a plecat vorbisem cu sora lui la telefon si urma sa ma intalnesc cu el la un magazin si cand am ajuns in fata magazinului el pleca si nu am vb cu el nu ne-am luat la revedere. sadEram cu sora lui ..nici de la ea nu si-a luat la revedere.Il suna si nu ii raspunde
Apoi el ii trimite sms sh ii zice ca a plecat si ca ne pupa. Apoi i-a dat un sms k ma suna pe mine sa vb.
Dar mi-a trimis sms sh mi-a zis sa nu ma supar dar l-au sunat de la autocar ca trebuie sa plece mai repede... Apoi m-a sunat si mi-a zis ca-i pare rau ca nu a stat cu mine dar asta este si eu i-am zis ca de acum nu-l mai vad un an si ca isi gaseste pe alta dar el a zis ca nu sta mult s-ar putea sa vina de craciun si ca nu-i trebuie alta fata decat pe mine si ca nu merge la fete in Italia merge la lucru si mi-a promis ca ma mai suna dar nu mi-a dat nici un semn de aseara...I-am zis sa nu treaca o sap fara sa-mi dea vreun semn ca ma sup pe el sh a zis ca ma suna cat de des poate..Si mi-a zis sa am grija ce fac sa nu-l insel ca aude tot ce fac eu..si sa nu-l uit!
Nu stiu ce sa fac sa uit de el? dar daca el chiar tine la mine si se intoarce?
1.Ce credeti despre povestea mea?
2.Credeti ca tine la mine cu adevarat?
3.Cum sa uit de el?
4.Credeti ca daca el se intoarce peste cateva luni, un an va mai fi cu mine sau ma va uita?
5. Vreau parerea sincera despre povestioara measad

17 răspunsuri:
| Deeiiutsa explică:

Uitasem sa mentionez...Eu am 14 anishori

| BiiaJe a răspuns (pentru Deeiiutsa):

Esti micuta pentru el.

Nu stiu ce sa zic.sad

| Deeiiutsa explică:

Pai eu m-am gandit ca daca nu ma suna sau nu-mi da vreun sms timp de o sap inseamna ca nu tine la mine si incerc cat de mult pot sa uit de el si sa gasesc pe altcineva ce ziceti?

| BiiaJe a răspuns (pentru Deeiiutsa):

Asteapta timp de 2 sapatmani cam asa. Daca nu iti da chiar nici un semn cauta pe alt cineva...happy

| Spartanul07 a răspuns:

Asta e pe scurt:O:O:O:O ma intreaba cum arata romanullaughing)

| Deeiiutsa explică (pentru Spartanul07):

Romanul arata ft bine laughing

| Spartanul07 a răspuns (pentru Deeiiutsa):

winking me gusta. la ce editura l-ai publicatlaughing)

| Deeiiutsa explică (pentru Spartanul07):

Inca nu l-am publicat laughing daca il public te anunt laughing

| Spartanul07 a răspuns (pentru Deeiiutsa):

K mersitongue

| December a răspuns:

" dar nu mi-a dat nici un semn de aseara." Deci ai vorbit aseara cu el sau nu?
In legatura cu povestioara ta ceva nu suna bine acolo. Tu erai cu fratele lui si brusc te-ai despartit de el ca ai auzit tu niste lucruri rele despre el. nu stiu ce fel de lucruri erau alea si daca aveai si vreo dovada clara, dar treaba pare cam puerila. Brusc amandoi ati renuntat la partener/partenera ca sa fi-ti impreuna. Ok, dar cu fratele lui stateai numai de plictiseala? E cam aiurea toata treaba, parerea mea. Iar intr-un an se pot intampla multe. Daca sti ce vrei (adica daca inca il vrei pe el) poti sa mai astepti si sa ti legatura la tel cat de des poti. Daca vrei un raspuns sincer (si sigur ca e doar parerea mea) mi-e nu-mi inspira incredere nimic din povestea ta.

| Deeiiutsa explică (pentru December):

December.
Multumesc pentru parerea ta sincera
Iar in legatura cu fratele lui am auzit ca este cu alta si ca sa comb cu mine dintr-un pariu ca nu tine la mine.
Eu tineam la fratele lui mult dar cand am auzit atatea nici nu mai vroiam sa aud de el.

| December a răspuns (pentru Deeiiutsa):

14 ani ai? Pai el ma gadesc ca are peste 18 in mod logic. O fi vorba aceea " dragostea nu cunoaste limite", dar esti cam mica pentru el.

| BiiaJe a răspuns (pentru December):

Nu cred ca ai citit cu atentie, dar a mentionat ca baiatul are 23 de ani.winking

| December a răspuns (pentru BiiaJe):

Da asa e. Scuze. Am citit chestia dar mai raspundeam si pe la altii si in general multi nu prea spun varstele happy. Sincer e cam mare diferenta de varsta. Si asta fiindca tu ai 14 si el 23! Daca avea el 30 si tu 21 mai mergea. Dar bineinteles ca alegerea iti apartine happy succes.

| BiiaJe a răspuns:

Este foarte complicat.

1. Povestioara ta este impresionanta si trista in acelasi timp.sad

2. Eu da, cred ca tine mult la tine, dar omul se poate schimba peste noapte!

3. Gaseste pe alt cineva si acel cineva de va ajuta sa uiti de el.winking

4. Eu cred ca va mai fi cu tine, dar in tot acest timp cat este el plecat isi poate gasi pe alt cineva acolo.sad

5. Este impresionanta, frumoasa si dureroasa.sad

Funda?puppy dog eyes

| Deeiiutsa explică (pentru BiiaJe):

Multumesc mult pentru parere! :X
Si eu cred ca trebuie sa gasesc pe alt cineva dar ma gandesc ca daca el se intoarce si se intoarce pentru mine si nu gaseste pe nimeni acolo si eu voi fi cu alt cineva sh il pierd?
Eu tin mult la el!

| BiiaJe a răspuns (pentru Deeiiutsa):

Nu ai pentru. ce...love struck

Nu stiu...Asta depinde de tine si de sentimentele pe care le simti pentru. el.happy