| Anca16188 a întrebat:

Am si eu o mica problema..nu stiu ce sa fac..prietenul meu nu are nici cum incredere in mine, suntem impreuna de 1 an jumate, spune ca ma iubeste ca sunt totul pentru el, i-am aratat in chip si fel ca il iubesc, ca sa aiba incredere in mine, dar nu stiu ce sa mai fac..si acum ceva timp ne-am cam certat..si mi-am facut un alt id de pe care am vorbit cu alt baiat (faza asta mi-a facut-o si el, dar cand eram la inceputul relatiei). Acuma imi spune ca nu mai are deloc incredere in mine, dar nici inainte nu avea..si mai mereu ma compara cu fosta lui prietena, spune ca a trecut peste..de fiecare data cand imi cumpara ceva isi spune "ea se bucura asa.tu nu ai facut asa" si chestii din astea.Ce sa fac? sad

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Cum sa aiba incredere in tine cind tu la prima cearta, la o cearta simpla deja esti cu alt baiat vorbesti pe net.Sa fim seriosi esti asa cum spune el neserioasa.Adica tu spui ca ai un iubit si ce faci? Iti faci alt id si te apuci la flirturi cu altii.Si apoi vii si mai si spui sa mai intrebi ce sa faci.Nu faci nimic aia e o sa iti dea el flit stai linistita.Tea citit ca esti o persoana foarte usuratica.Intr-o relatie nu se face asa ceva.Nu iti mai place de el sau nu mai vrei sa fii cu el ii spui uite frate gata eu nu mai vreau, stau singura, de astazi fiecare cu treaba lui.Si de abia dupa te apuci sa stai la povesti cu alti baieti. Daca ala cu care ai vorbit era chiar iubitu tau? Eu sincer am facut asa la citeva foste iubite si le-am prins ca imediat au si pus botu la alt tip, care de fapt nu exista, dar avea o poza foarnte tare la avatar.Pai ce alea sint fete? Si nu trebuie sa-i arati nimic.Si el cind spune uite ce facea fosta tu spune-i ca esti noua iubita nu fosta, iar daca continua spune-i ca si el face diferit de cum faceau fosti tai iubiti.Insa chestia ca tu deja mai stai la povesti si cu alt baiat asta arata destul si inteleg de ce nu are incredere in tine.Vad ca multi au spus lasal.Pai eu in locul lui te-as fi lasat eu pe tine nu sa ma lasi tu.Sa vezi si tu cum gindesc uni oameni.Deci mai toti tin cu persoana care depunde plingere, desi tu in persoana ai spus ca deja mai flirtezi si cu altu. Tare de tot pe bune.Probabil nu au citit bine ce ai scris pe aici.Asa si una este sa fii la inceputul unei relatii alta dupa 1-2 ani.De facut ti-am spus lasa flirturile cu altii, vorbeste cu iubitu tau clar sa inceteze cu comparatiile ca daca nu atunci fiecare in drumul lui.

| Anca16188 explică (pentru relian):

Da ce mi-o facut el, aia nu se pune? Eu am vb cu baiatu ala la nervi, si inainte vorbeam de el..eram simpli amici, nu m-am gandit nici o clipa sa il insel sau sa il las, pentru ca tin prea mult la el..si el la fel, pentru ca vad ca ma iubeste ca mi arata asta zilnic, dar nu are incredere in mine..si eu iubirea fara incredere nu o prea vad straight face

| relian a răspuns (pentru Anca16188):

Asa spui tu, dar ce increderea se vede este un lucru? Si ce spui tu ca si el ti-a facut asta era l; a inceput cind nu erau sentimente asa cum le aveti acum.Una este cind incepi o relatie nu poti sa spui vai ce te mai iubesc si alta acum.Deci ce ti-a facut el tie e nimic.Ce ai facut tu aia da este ceva foarte naspa.Mai intreaba si pe altii sa vezi.Dar pina la urma cine sava mai inteleeaga. Spuni ca va iubiti dar n-aveti incredere.Pai ce asta mai este iubire? La voi este altceva nicicum iubire cum tu spui.Cind iubesti pe cineva ai incredere,nu-i faci figure,nu te duci la nervi sa flirtezi cu altii si asa mai departe,aia este iubire nu ce faceti voi.Ce faceti voi se numeste copilarii, ceva relatii asa de inceput, tatonati terenul, sinteti copii care se joaca pentru a expernimenta. Dragostea aia ce tu crezi ca e aia va veni dar mai tirziu si cind o sa vie asa se va manifesta cum am zis eu. Daca si atunci veiti continua asa cu flirturi cu neincredere atunci asa sinteti, asta va este caracterul si toata viata asa veti trai numai in certuri si scandal.

| PanaceuUniversal a răspuns (pentru relian):

Bravo omule, mai bine de atat nu se putea spune! Ma intreb cand o sa invete fetele sa vorbeasca prin fata, nu sa sape pe la spate!

| relian a răspuns (pentru PanaceuUniversal):

Na ce sa-i zic.I-am zis asdevarul chiar daca supara.Dar se pare ca na suparato a acceptat asta si e bine ca asa mai inveti cite ceva.Nu este vorba de invatat ci de comunicat.Lumea nu prea comunica nici asa in general nici cind au o problema sau cind se cearta.Ei fac tocmai pe dos stau si nu vorbesc, in loc sa stea de vorba sa resolve ce au de rezolvat.Si uite asa apar complicatii si mai mari din senin. Comunicarea este totul in orice.Mai ales intro relartie sa fii sincer ca asa poti rezolva orice problema care apare

| Anca16188 explică (pentru relian):

Daca te-ai referit la mine si prietenul meu cand ai spus "stau si nu vorbesc" am vorbit chiar foarte mult..ne-am inteles de comun acord, doar ca el zice una si face alta...si nu sunt genul de persoana pe care sa o supere adevarul happy din contra, ma bucur ca mai exista si persoane sincere.

| relian a răspuns (pentru Anca16188):

Nu m-am referit la tine am spus in general ca oamenii de cele mai multe ori nu prea comunica.Am si spus " lumea " deci nu am spus de tine in mod special.

11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu cred ca inca mai se gandeste la fosta si atat timp cat face asta nu cred ca o sa va mearga bine relatia

| neutrino a răspuns:

De obicei nu este indicat sa te cuplezi cu un mitocan. Curios este ca un baiat, pentru a pacali o fata, toarna tot felul de minciuni, iar fata, cu toate ca stie acest fenomen, crede ca totusi esti iubita.

| Azµre a răspuns:

E clar că el nu e de aceeași părere ca și tine. Fie pui punct relației fie încerci să discuți cu el serios.

| h3r a răspuns:

Simplu, îl lași.
Și îi spui : nici tu nu ești ca fostul, ești mult mai rău!

| CapitanulEvident a răspuns:

Ucide-l