| VXX a întrebat:

am si eu o problema ce tine de erectie. Timp de 2 zile am stat impreuna cu prietena mea si in ambele nopti am vrut sa facem sex insa aici a aparut o mica problema, dupa ce am avut erectie aproape toata ziua seara dupa ce am penetrato erectia a disparut intr-un minut (sau mai putin) si nu am apucat sa duc actul sexual pana la capat in ambele nopti ceea ce ma jenat enorm si ingrijorat.
Va ma spun ca inainte cu 2 zile sa stau cu ea m-am imbatat destul de urat. fumez destul de mult si mai beau si cafea.
Inainte sa o cunosc pe ea intretineam relatii sexuale saptamanal (precizez aici nu cu prostituate.) si imi e jena sa recunosc cu toate ca nu duc lipsa de sex ma si masturbez aproape zilnic. V-am spus aceste lucruri deoarece cred ca in mare parte astea sunt de vina si la ce ar trebui sa renunt.
In plus ea e si virgina si ea e si prima fata virgina cu care am incercat(subliniez ca am incercat) sa fac sex si ma gandesc ca e si ceva psihologic.
Va rog sa ma ajutati fiindca sunt foarte deprimat.

9 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In primul rand est nu vei reusi e de natura psihica.De asemenea stiind ca urmeaza sa dezvirginezi pentru prima oara stresul acumulat ca poate nu va fi cum doresti sa fi fost hotarator in acest fiasco jenant laughing Se stie cu certitudine ca alcoolul combinat cu fumatul au un rol decisiv in scaderea semnificativa a erectiei si mai ales a timpului cat va fi penisul erect. Incearca sa nu bei cateava zile sa fumezi cat mai putin, sa te alimentezi corespunzator iar ca stimulent sa folosesti 1 max 2 pahare de vin rosu de calitate. Ce trebuie sa faci in rest sunt convins ca stii. Spor la munca si sa auzim numai de bine thumbs up

| VXX explică (pentru corbulalbrosu):

Totusi am aproape 19 ani crezi ca stimulentele sunt normale la varsta mea nu am mai avut probleme de genul pana acum.

| Emilian65 a răspuns:

Mai copile, vezi ca sunt cam multe cauze care au dus la neputinta ta de a face sex cu prietena ta. Cauza cea mai mare care te-a dus in aceasta situatie este masturbarea. Lasa-te baiete de acest sport. Vei vedea ca totul va reveni la normal.

| VXX explică (pentru Emilian65):

Si cat timp dureaza pana mi se autoregleaza organismul, ce pot face sa stimulez aceasta reglare?

| Emilian65 a răspuns (pentru VXX):

Se regleaza cu rabdare si in timp.

| Hakuouki a răspuns:

Te gandesti prea mult si asta te afecteaza. Si dragul meu, daca ziua e tare, de ce nu o faci ziua?

| Vanqu1sh a răspuns:

Evita sa mai ai erectie toata ziua, nu ii mai da in gat inainte sa ti'o tragi cu ea, incearca sa fi odihnit, fumeaza mai putin si cel mai important lucru, lasa stresul deoparte si stai linistit ca nu o omori daca e virgina, asigura'te doar ca este excitata bine si dai in ea ca surdul in clopot. Bafta si sarbatori fericite!

| VXX explică:

Sa zicem ca am inteles dar totusi cum ma vede ea acum ca am esuat de 2 ori.

| MickeyMouseLove a răspuns:

Poate fi din cauza bauturi si a țigarii, ancearac sa nu fumezi și daca tot nu merge te adresezi la doctor.