| Gabii_4620 a întrebat:

Buna TPU.Am si eu o problema cu fosta prietena.Astazi m-am intalnit cu ea dupa ce a venit de la meditatii si eram putin cam certati deoarece ea vorbise cu un baiat pe mess care i-a dat id-ul cu o zi in urma nemaivazandul niciodata si i-a spus sa se intalneasca acolo unde s-au vazut ieri. M-am suparat pe ea un pic dar am zis sa trec peste.Pe dupa-amiaza a sunat-o o prietena de a ei ca sa mergem cu ea sa se vada cu cel mai bun tovaras al meu.Totul era o.ca daca tovarasul meu nu se lingea cu ea in timp ce era cu mine.Insa de cand s-au sarutat, ei ii place de el si eu nu vreau sa ii dau satisfactie sa il vada. Ea tot o tinea pe a ei ca vrea sa mergem si m-am enervat si i-am dat o palma. Fata a plecat la prietena ei hotarata sa imi vada tovarasul. Dupa ce a plecat i-am dat cateva mesaje in care am jignit-o facand-o "curva; zdreanta".
M-ai merita sa incerc sa remediez situatia, merita sa imi cer scuze pentru ce am facut sau mai bine zis merita sa imi mai bat capul? Si inainte de a da raspuns puteti sa imi spuneti cum ati trata-o si cum ati considera-o dupa ceea ce a facut? Dau funda; x

Răspuns Câştigător
| vlaaddd a răspuns:

Prietene, ca ai facut-o "curva; zdreanta" nu ai de ce sa iti ceri scuze pentru ca asa a facut-o masa si asa sunt toate.

Lasand atitudinea negativa la o parte, intreab-o ceva in genul: "Numele ei, mai vrei sa continuam relatia asta? Simti ceva pentru mine?"

Daca vrea sa continuati foarte bine.
Daca nu vrea ii spui "nici nu mai vreau sa iti spun ca esti o zdreanta si o curva, pentru ca mi-ai dovedit"

pnm. Fi indiferent.

2 răspunsuri:
| Deiia a răspuns:

Pai trebuie sa o intrebi daca vrea sa mai stea cu tine si ar trebui sa iti cer scuze pentru ca ai facut-o zdrenta si curzva trebuie sa ii spui ca nu merita nici atat

| LuciaDavis a răspuns:

Ar trebui sa o intrebi daca mai vrea sa continue relatia, pentru ca din moment ce se intalneste cu altii tu vei fi dat de o parte. Probabil ar trebui sa iti ceri scuze pentru acea palma, restul vinei e al ei.