| AddictedToYou08 a întrebat:

Am si eu o problema. daca un baiat ejaculeaza in apropierea vaginului dar NU in interiorul lui sunt sanse ca spermatozoizii sa ajunga in vagin? Multumesc ca ati citit si va urez un Craciun fericit happy

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, foarte mari, fiindca spermatozoizii sunt foarte mobili si atrasi de mediul vaginal, asa ca vor migra imediat daca sunt suficient de aproape. Cand eram studenta am vazut o tanara care avea himenul intact (deci nu fusese niciodata penetrata), dar ramasese insarcina in curcul unui act sexual fara penetrare (doar masturbare reciproca) in care partenerul ei ii ejaculase pe vulva

| Azµre a răspuns:

Numai dacă se scurge spre vagin, dar și așa șansele sunt mici rău...

| JustRoxanne a răspuns:

Da, exista sanse. Mai bine faci un test de sarcina si data viitoare nu uita de protectie!

| derpiiiiiiiina a răspuns:

Protejeaza-te data viitoare. Fa un test de sarcina.

| AddictedToYou08 explică (pentru derpiiiiiiiina):

Nu a avut loc act sexual.doar masturbare

| derpiiiiiiiina a răspuns (pentru AddictedToYou08):

Ai citit raspunsul Brigaelei? E totul scris acolo.