| Mihaelazet8 a întrebat:

TPU! am si eu o problema! imi place de un baiat, dar nu stiu daca el ma place.este cu un an mai mare decat mine, am15 ani. sa va povestesc ne cunoastem de cand aveam 10 ani. el e foarte dragut, prima oara el m-a bagat in seama.acum 3 ani mie mi-a placut de un coleg de-al sau si cand el a aflat nu a mai vorbit cu mine. vara trecuta iesam in fiecare seara si stateam pe strada. o data a vrut sa-l bata pe un baiat pentru mine si mereu sora lui, mai mica, batea apropori ca noi suntem impreuna si ca ne potrivim, dar amandoi negam.alta data un am ic juca mima si imita un sarut. baiatul de care imi place mie a zis ca suntem noi doi. mi-a cerut numarul de telefon si am vorbit de 3 ori prin mesaje, dar mereu eu porneam conversatia. de cand suntem prietenii pe facebook nu am vorbit niciodata cu el pe chat, dar mi-a dat like la cateva poze. in ultima vreme nu am mai vorbit cu el, dar m-a intrebat ce am facut la evaluare si era incantat de rezultatele mele. astept pareri! multumesc!

Răspuns Câştigător
| がさいゆの a răspuns:

Buna.Iti spun de acum ca nu trebuie sa judeci niciodata un baiat dupa cum te trateaza pe retele de socializare,telefoane.Mie mi se pare ca:
-Voi va cunoasteti inca de mici, asa ca nu cred ca va fi o mare problema daca il intrebi daca te place, nu se va supara pe tine
-Si el a dat cateodata semne ca te place, deci nu-ti mai fie teama de sentimentele tale.
-Nu trebuie sa fii suparata daa iti raspunde negativ, ar putea minti si astfel tu singura trebuie sa vezi daca chiar a fost adevarat.

Bafta!

3 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Mai crești încă 2 ani!

| AncaAncu a răspuns:

Eu zic sa il intrebi ce crede sincer despre tine si daca ar vrea sa fiti impreuna. Daca nu ai curaj fata in fata intreaba-l pe facebook sau printr-ul mesaj. Succes!

| tutifrutti a răspuns:

Fi putin mai indrazneata si mai intreaba-l " ce mai face"( dar nu foarte des pentru ca o sa creada ca esti disperata), iar apoi o sa va imprieteniti din ce in ce mai mult. Si apoi marturiseste-i ca iti place de el.