| princessanca16 a întrebat:

Buna TPU am si eu o problema in urma cu cateva luni mi-am inceput viata sexuala cu prietenul meu si de atunci am facut-o de mai multe ori si ne-am protejat de fiecare data. Mi-a venit ciclul dupa fiecare contact sexual insa nu regulat cum era inainte ci cu 1-2 saptamani mai repede in fiecare luna. Acum cam 2 saptamani cand a fost la mine nu am facut-o insa i-am atins-o si mai tarziu se poate sa ma fi atins si pe mine. Credeti ca e posibil ca de la atata sa fi ramas insarcinata? Luna trecuta pe vremea asta imi venise deja ciclul dar acum inca nu mi-a venit. Sa-mi fac griji sau poate din cauza dereglarilor hormonale sa-mi vina din nou cand nu ma astept? crying

6 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Nu,stai linistita!
E normal sa ai dereglarile aste hormonale.
Fa un test de sarcina ca sa nu mai fi ingrijorata. Felicitari pentru ca ganditi destul de matur cat sa va protejati!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Din moment ce aţi făcut sex protejat de fiecare dată şi ( bănuiesc că ) aţi verificat prezervativul după actul sexual ( să NU fie rupt ), atunci NU ai cum să rămâi însărcinată.

Cel mai probabil, este vorba de o dereglare hormonală.

Toate cele bune.

| Alcyon a răspuns:

Probabil ca ti s-a dereglat fiindca te stresezi tu foarte tare.

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Atata timp cat ati facut-o protejat nu ai de ce sa-ti faci teama, intarzierea se poate datora si din cauza stresului, medicamente, schimbarii climaterice, etc etc etc

| StefanMV a răspuns:

Ma indoiesc ca esti insarcinata daca spui ca v-ati protejat de fiecare data. Probabil astea sunt efecte secundare in urma inceperii vietii sexuale. O fata dupa ce si-a inceput viata sexuala, la fel a facut-o de mai multe ori pe urma si incepu-se sa dureze perioada mentruatiei de la 3-4 zile la o singura zi. Se speria-se putin dar ultima data ( de curand ) i-a venit menstruatia si a durat 4 zile. Pot decat sa presupun ca a revenit la normal. Si la tine se poate sa fie asemanator. Adica doar un efect secundar. Daca nu esti convinsa si vrei neaparat sa verifici iti poti face un test de sarcina. Nu e scump. Mult noroc.

| Fdstra a răspuns:

Cauza este cel mai probabil reprezentata de dereglarile hormonale oh go on Poate sa intarzie chiar si 2 saptamani fara sa fie vorba de sarcinawinking Nu iti face probleme, ai rabdare :-) Exista foarte multi factori care pot intarzia aparitia menstruatiei, cauta pe googlewinking Nu sunt bazaconii, crede-mahee hee