| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema, la care nu vad solutia.Anul trecut,in mai am cunoscut un baiat X, care in zilele urmatoarele zile plecase un SUA.Ne-am revazut in septembrie cind se intoarse in tara.Ieseam des in oras ne mai scriam pe mess pina intr-o seara cind am avut am avut un act sexual.Ne mai scriam,ne mai vedeam,iar fiecare intalnire se sfarsea la fel.E un baiat bun in toate sensurile ale cuvintului,are un suflet deosebit, dar niciodata nu l-am putut intelege din profunzime.De fiecare data evita discutiile mai deschise,intr-un cuvint nu mi s-a deschis niciodata, dar simteam ca poarta o durere.In una din seri,am insistat pe subiectul asta si mi-a recunoscut ca a avut o iubita de care se despartise, dar la care inca mai tine.Nu am sarit cu reprosuri, i-am spus doar sa mearga pina la urma daca simte ceva pentru ea. Dupa acea seara pursisimplu am disparut din viata lui.Au urmat apeluri nepreluate pina acum o luna a plecat din nou in SUA.M-am cunoscut cu unul din prietenii lui Y, care suferea o despartire.Ne scriam in fiecare zi, pina intr-o zi mi-a recunoscut ca ma iubeste cu adevarat si ca ar vrea o relatie serioasa cu mine.Am fost neutra, dar discutiile noastre au continuat. Vorbim de 3 luni.In august se intoarce de peste hotare.Ma iubeste enorm, iar eu sunt confuza.Cu siguranta a-ti spune ca sunt o naiva,dar inca ma mai gandesc la X,mai am sentimentul cela de altadata si realizez faptul ca tin mult la el, desi avem deacum o luna de cind n-am mai vorbit.Inca mai sper ca intre noi se va schimba ceva.Simte el ceva pentru mine,am citit asta in ochii lui nu o data,dar nici pe Y nu-l pot lasa asa, pursisimplu.Realizez bine faptul ca daca accept intalnire cu el, X nu se va pasi peste el. Dati-mi un sfat va rog.Va multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Above a răspuns:

Vezi cu care iti este mai bine, vezi cu care CHIAR poti avea o RELATIE STABILA, nu ala care tot pleaca si vine k pana la tine a mai avut o groaza...

5 răspunsuri:
| F1rstBlooD a răspuns:

Dal dracu de y ia-l pe x da sa stii ce mergea mai bine cu a si b
hai continua ca mai ai din alfabet multi

| Cezara2229 a răspuns (pentru F1rstBlooD):

Ai facut concluzii pripite.Bravo pentru umor!

| defibrilator a răspuns:

Sunt Y multumesc de informatii

| Costache_Tin_1956 a răspuns:

Culca-te si cu Y, apoi asteapta-l pe Z. Toti vor avea cate o durere-n suflet.

| MikyBaby a răspuns:

Incearca cu Y laughing) X i.si cam vede de viata lui. fa si tu la fel ca poate ai sperante degeaba daca spui k are prietena sau suferea dupa ea.