| AllecsMaarian a întrebat:

Am si eu o problema si anume: gelozia. Ce as putea face sa scap de aceasta gelozie? Cand o vad pe fata de care imi place ca vorbeste cu alti baieti sau vine cate un baiat si o gadila sau o alearga "prieteneste" simt ca bubui de gelozie. Va rog frumos, ce sa fac sa nu mai fiu asa gelos?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cand vei iubi cu adevarat o femeie, o vei respecta atat de mult si vei avea atata incredere in ea, ca gelozia ti se va parea o jignire pentru ea.

| CrissuCristina a răspuns:

Nu poti scapa de gelozie, ti-o spun din experienta. Dar, poti face 2 lucruri : 1. Incearca sa ai tu o relatie cu ea sau 2. Cand se intampla ce ai mentionat tu mai sus, ignora toate acele lucruri, uita-te in alta parte, fa-ti de lucru, vorbeste cu altcineva.winking

| neutrino a răspuns:

Gagilatul ca gadilatul, dar ce te faci atunci cand te vei gandi ca ea a fost pe la altii, si tu ai luat-o de buna?

| unknøwn a răspuns:

Înlocuieşte în propoziţii cuvântul "gelos" cu "prost".
Reciteşte textul şi o să găseşti singur soluţia.

| C26 a răspuns:

Nu cred ca ai cum sa scapi de gelozie, atata timp cat tie iti place de ea. happy
Dar de ce nu vorbesti cu ea, sa aveti o relatie?hee hee