| anonim_4396 a întrebat:

Na seara.
Tpu..am si eu o problema. Nu mai rezist. pocnesc nasturii de gelozie. fata de care imi place, cu care vorbesc de 7-8 luni incontinuu tot imi povesteste de alti amici (baieti) de-ai ei, mai ales de cel mai bun prieten al ei, cu care mai vorbeste din cand in cand, nu asa des cum vorbim noi. Si imi e teama sa ii spun ca sunt gelos. dar. nu mai rezist prea mult (nici nu stiu daca e cu el, dar nu a zis nimic legat de asta).
Ni se face dor unul de altul cand trece 1 ora fara sa vorbim, ne sunam disperati cum scapam de scoala si vorbim intr-una, radem la telefon, ne alintam, cuvinte frumoase etc.
Nu ne-am intalnit pana acum, tot evita cand o intreb,.
Dar deja... simt ca nu mai rezist cu gelozia asta... ce sa faaaaaac? :-s

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Să vorbeşti cu ea. Gândeşte-te că, în zadar vei amâna momentul ăsta.Tot va trebui să îi spui ce simţi. Dacă petreceţi aşa mult timp împreună şi vorbiţi întruna, presupun că şi ea ţine la tine. Spune-i pe faţă ce te deranjează...
ştii? Poate vorbeşte aşa mult despre prietenii ei intenţionat să vadă cum reacţionezi.

| Sburatorul a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar imi e teama sa ii spun de treaba asta cu gelozia. imi e teama sa nu se enerveze si..sa nu se duca totul.:-s
Mai ales ca uneori se poarta cam ciudat.

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca nu-i zici ce te deranjeaza, ea va continua cu astfel de conversatii

| TTdsIulia a răspuns:

Vorbeste cu ea, spune-i ce simti happy si incearca sa faci in asa fel incat sa iesiti, sa va intalniti si sa ii arati cat tii la ea. Explica-i ca tii la ea iar atunci cand vorbeste de alti baieti esti gelos si te doare. daca intr-adevar vorbiti asa cum spui tu, inseamna ca va cunosteti foarte bine iar ea o sa inteleaga, iti garantez :* pentru mai multe detalii imi poti lasa mesaj privat

Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin1I a răspuns:

Un singur cuvant:Friendzoned.