| diesel94 a întrebat:

am si eu o problema, sunt la prima folie de anticonceptionale (Logest), am inceput sa le iau chiar din prima zi de ciclu, care a fost pe data de 11, iar dupa a 7 -a zi de ciclu fara pauza mi-a continuat cu o secretie maronie care este ba mai inchisa ba mai deschisa. Vreau sa stiu daca este normal fiind la prima folie, sau daca e vreo raceala. precizez ca luna aceasta inainte de a lua anticonceptionalele mi-a intarziat ciclul 9 zile.
Multumesc anticipat pentru raspunsuri.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e normal, ai o reactie adversa de la contraceptive, ceea ce inseamna ca nu este cel mai bun preparat pentru tine. Din pacate, va trebui sa continui aceasta folie si s-o termini. Pana atunci, te duci inapoi la ginecologul care ti-a prescris Logestul. Cel mai probabil iti va schimba preparatul si de luna viitoare vei lua altceva.

| RXN a răspuns:

In primele 3 luni e posibil sa ai niste sangerari usoare-spotting.Citeste prospectul. Daca sangerarea dureaza mai mult de 3-4 zile, mergi la medic, caci e posibil ca produsul sa nu ti se potriveasca.

| Alexandra_2197 a răspuns:

Ai grija de tine

| Andreea_3136 a răspuns:

Doctorul mi-a dat logest, la prima pastila deja am cazut pe strada si-am renuntat la ele. Protectie! Cel mai bine/sanatos