| TheRageQuitter a întrebat:

Buna TPU.

As vrea sa intreb de ce este *iubirea* atat de mainstream in zilele astea in comparatie cu alte perioade din istorie?

Influenta media? Firmele profita dupa cupluri? Oamenii au fost invatati in *iubire la prima vedere* si vad iubirea doar ca o scuza pentru adevaratul scop al unei relatii(adica sex)?

Orice fel de punct de vedere este binevenit.

9 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

"...Iubirea este ca o floare: Noi o plantăm în inimă, ea, crește, se usucă și moare. Iar când gâsim alta cu adevărat, această se plantează singură, crește și devine nemuritoare..."

| ionelaaa33333 a răspuns (pentru Azµre):

Tu la toti dai raspunsul asta si mie mi l-ai dat.ai copiat de pe net.

| Azµre a răspuns (pentru ionelaaa33333):

Ești tare, dacă te uiți în postările vechi ale mele vei vedea că e inventat de mine acel citat sau acea maximă cum vrei să îi spui. Nu crezi întreabă lumea. Și te rog să cauți pe net dacă găsești, vei găsi doar pe TPU!

https://www.google.ro/......ps?/search

| Loreddana a răspuns:

Din contra! Sexul este mainstream, nu iubirea. Nu stiu cum ai ajuns la concluzia asta. Eu vad peste tot numai lucruri obscene, care nu au nici cea mai mica legatura cu iubirea.
Sau poate ai fost tu ironic si nu mi-am dat seama. happy

| ionelaaa33333 a răspuns (pentru Loreddana):

Ce inseamna mainstream?

| TheRageQuitter explică (pentru ionelaaa33333):

Majoritatea oamenilor care le place un x lucru.

Răspuns utilizator avertizat
| MiaAtasiei a răspuns:

Nu chiar. iubirea nu stie nimeni sa o defineasca insa cum ai zis si tu acum cel mai important este considerat sexul.insa daca exista iubire poate lipsi sexul pentru ca din iubire oamenii fac compromisuri si daca cineva iubeste cu adevarat scopul lui nu este sexul

| Rockafellas a răspuns:

Salut! Cea ce numesti tu iubire este de fapt atractie sexuala, nu are nimic de a face cu adevarata iubire, daca oameni ar sti sa iubeasca ar fi tot timpul fericiti nu doar 5 secunde pe zi. Bafta