| PaulaJy a întrebat:

As vrea sa va intreb despre varsta intr-o relatie. Aici ma refer la diferenta de ani.
Mie imi place de un baiat mai mare ca mine cu 4 ani. Acum ceva zile, prietena mea cea mai buna l-a intrebat daca ii place de mine. El a intrebat-o pe Cristiana, prietena mea, cati ani am [ 14big grin], si apoi a spus ca sunt prea mica, apoi i-a zis ca daca as fi fost mai mare as fi avut o sansa. sad
Nu stiu, credeti ca are dreptate? Uneori cred ca are, alteori nu.
Fundoiii happy pentru. raspunsul cel mai bun, si bineinteles, explicatiaa cea mai bunaa :**

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Are si nu are dreptate, gandeste-te bine si tu ....intre adulti diferenta asta de varsta nu prea conteaza dar fiind adolescenti deja apare o problema, el fiind mai mare te poate juca cum vrea el sa poata obtine ce vrea

| madagascar a răspuns:

De ce nu vorbesti cu el despre asta? El te poate ajuta cel mai mult, problemele de genul asta se rezolva in cuplu.

| VadTot a răspuns:

Pai are ca el daca are dejja 18 ani iar tu doar 14. Iar daca parintii i ar face o plangere la politie el ar putea avea o problema ..mai ales daca savarseste contacte sexuale cu tine..mai ales.ok?

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Nu conteaza varsta, iar 4 ani nu's nimic.Intre parintii mei is 9 ani diferenta si so cunoscut cand mami avea 17, deci nu, nu conteaza.E aiurea, e vorba doar de niste ani, nu aia conteaza intr-o relatie, ci cum va intelegeti si daca va placeti.Eu zic ca linistit poti sa umbli cu baieti si cu 7-8 ani mai mari, daca va placeti si va intelegeti, nu conteaza restul.El probabil no fost hotarat si o folosit varsta ca un "ajutor" sa se decida, dar mi se pare aiurea sa pui baza pe asa ceva

| DyannaDya a răspuns:

Nu prea cred ca are dreptate, diferenta de 4 ani nu este foarte mare. Dar cum el are 18 ani, e la liceu unde sunt fete mai mari ca tine si el, fiind acolo in fiecare zi, si si in ultimul an de liceu normal ca i se pare ca esti prea mica fiind inca in generala. Diferenta de ani nu e mare dupa cum am mai zis dar daca ai fii avut 16 ani si el era tot cu 4 ani mai mare nu mai parea atat de mare diferenta. Parerea meawinking

| wj a răspuns:

Pune-te in situatia lui, cum te-ai simti sa fi cu un baiat de 10 ani?big grin O sa fi-ti pe aceeasi lungime de unda?

| UrsuletuChocolatiu a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa te uiti la baietii de varsta ta sau apropiati. Pt. ca acel baiat are mai multa experienta ca tine si isi doreste altceva. Tu nu i-ai putea satisface dorintele. Daca zice ca ai fi avut o sansa atunci este bine, sansa aceea poti s-o ai si peste cativa ani cand esti destul de matura ca sa iti dai seama ce vrei de la viata. Sper sa te ajute sfatul meu!

| micutZa94 a răspuns:

Normal ca nu conteaza, insa cred ca el nu doreste sa se intlneasca cu o fata asa mica.

| cosmintudor9777 a răspuns:

Nu conteaza deoarece daca exista atarctie..nu conteaza cred ca baiatu ala este fitos

| dandan29 a răspuns:

Cauta unul de varsta ta.o sa se plictiseasca repede de tine si o sa te lase cu ochii in soare. El are alte prioritati acum si nu cred ca o sa se multumeasca cu o relatie asa cum o vrei tu...asta in cazul in care nu vrei sa te strici si sa iti incepi viata sexuala de la varsta asta.